Igor Diveev Realda o‘ynashni orzu qiladi
Moskvaning CSKA futbol klubi himoyachisi Igor Diveev o‘zining futbolga oid orzulari haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli futbolchining aytishicha, u kelajakda Madridning mashhur Real jamoasida to‘p surishni xohlaydi. Shuningdek, Diveev Rossiya terma jamoasi safida jahon chempionatida ishtirok etishni ham orzu qiladi.
Uning ta’kidlashicha, bu maqsadlarga erishish uchun tinimsiz mehnat qilish, o‘z ustida ishlash va ilgari yo‘l qo‘yilgan xatolardan saboq chiqarish zarur. Diveev o‘z intervyusida shunday dedi: “Orzularim bor, albatta.
Realda o‘ynashni istayman. Eng asosiysi, jahon chempionatida qatnashishni xohlayman.
Buning uchun ko‘proq harakat qilish va xatolarni takrorlamaslik kerak”. Ma’lumki, so‘nggi uch yarim yil davomida Rossiya futbol ittifoqi UEFA va FIFA tomonidan qo‘yilgan sanksiyalar ostida qolmoqda.
Shu sababli, hozirgi sharoitda Rossiya terma jamoasi xalqaro rasmiy musobaqalarda ishtirok eta olmayapti. Igor Diveevning CSKA bilan amaldagi shartnomasi 2028 yilning o‘rtalariga qadar davom etadi.

Игорь Дивеев мечтает играть в Реале
Защитник московского футбольного клуба ЦСКА Игорь Дивеев рассказал о своих футбольных мечтах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний футболист заявил, что в будущем он хочет играть в знаменитой команде Реал из Мадрида. Также Дивеев мечтает участвовать в чемпионате мира в составе сборной России.
Он подчеркнул, что для достижения этих целей необходимо неустанно трудиться, работать над собой и извлекать уроки из допущенных ошибок. В своем интервью Дивеев сказал: “У меня, конечно, есть мечты.
Я хочу играть в Реале. Главное, я хочу участвовать в чемпионате мира.
Для этого нужно больше стараться и не повторять ошибок”. Известно, что в последние три с половиной года Российский футбольный союз находится под санкциями, наложенными УЕФА и ФИФА.
По этой причине в текущих условиях сборная России не может участвовать в международных официальных соревнованиях. Действующий контракт Игоря Дивеева с ЦСКА продлится до середины 2028 года.