Dinamo Spartakni Jedson voqeasi uchun hazil qildi
Chorshanba kuni tongda Moskva shahriga yarim himoyachi Jedson yetib keldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U tez orada “Spartak” futbol klubi a’zosi bo‘lishi kutilmoqda. Aeroportda Jedson jurnalistlar bilan gaplashishga ulgurmay, unga matbuot vakillaridan tezda chetlanishda yordam berishdi.
Shu sababli, Jedson ommaviy axborot vositalari bilan muloqot qilolmadi. Shundan so‘ng, “Dinamo” klubi Xitoyga uchib ketayotgan hujumchi Konstantin Tyukavin bilan bog‘liq videoni e’lon qildi.
Klub ushbu videoda raqiblarini Jedson bilan yuzaga kelgan g‘alati vaziyat sababli kulgili tarzda tanqid qildi. “Dinamo” o‘zining hazil ohangidagi xabarida, “Yaxshiyamki, endi bunday holatlarda qanday harakat qilish kerakligini bilamiz”, deya ta’kidladi.
Ta’kidlash joizki, Konstantin Tyukavin hozirda bahor boshida olgan og‘ir tizzadagi jarohatidan tiklanish jarayonini davom ettirmoqda. Shu sababli, u hali to‘liq safga qaytmagan.

Динамо пошутил над Спартаком из-за события с Джедсоном
Ожидается, что он вскоре станет членом футбольного клуба «Спартак». В аэропорту Джедсон не успел пообщаться с журналистами, ему быстро помогли избежать представителей прессы.
Поэтому Джедсон не смог пообщаться с СМИ. После этого клуб «Динамо» опубликовал видео, связанное с нападающим Константином Тюкавиным, который улетал в Китай.
Клуб в этом видео комично раскритиковал своих соперников из-за странной ситуации с Джедсоном. В своем шутливом сообщении «Динамо» отметило: «К счастью, теперь мы знаем, как действовать в таких ситуациях».
Стоит отметить, что Константин Тюкавин в настоящее время продолжает процесс восстановления после тяжелой травмы колена, полученной в начале весны. Поэтому он еще не вернулся в строй полностью.