Semak: Vendel asosiy tarkibda o‘ynashga tayyor
Zenit jamoasi Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi turida safarda Axmat klubini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda Zenit yarim himoyachisi Vendel asosiy tarkibda maydonga tushib, bir yarim taym davomida o‘ynadi. Peterburg klubi bosh murabbiyi Sergey Semak Vendelning asosiy tarkibda maydonga tushishi haqida fikr bildirdi.
Semakning so‘zlariga ko‘ra, Vendel jamoa uchun muhim futbolchi hisoblanadi. U so‘nggi vaqtlarda jamoa bilan birga mashg‘ulot olib bormoqda va murabbiylar shtabi futbolchini to‘liq o‘yinga tayyorlashga harakat qilmoqda.
Semak Vendel maydonda bo‘lgan vaqt davomida o‘zini yaxshi ko‘rsatganini ta’kidladi. Ma’lumot uchun, Vendel yozgi ta’tildan so‘ng Zenit klubiga kechikib qaytgan edi.
Iyunning boshida 27 yoshli futbolchi Botafogo klubiga o‘tishi kerak edi, biroq ushbu transfer amalga oshmadi. Zenit jamoasi navbatdagi uchrashuvini yakshanba kuni, 3 avgust sanasida, o‘z maydonida CSKA klubiga qarshi Rossiya Premyer-ligasi doirasida o‘tkazadi.

Семак: Вендел готов играть в основном составе
Команда «Зенит» в первом туре группового этапа Кубка России на выезде одержала победу над клубом «Ахмат» со счетом 2:1. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче полузащитник «Зенита» Вендель вышел на поле в основном составе и играл полтора тайма. Главный тренер петербургского клуба Сергей Семак высказался о выходе Венделя в основной состав.
По словам Семака, Вендель является важным игроком для команды. В последнее время он тренируется вместе с командой, и тренерский штаб старается подготовить футболиста к полной игре.
Семак отметил, что Вендель хорошо проявил себя в то время, когда находился на поле. Для справки, Вендель вернулся в клуб «Зенит» с опозданием после летнего отпуска.
В начале июня 27-летний футболист должен был перейти в клуб «Ботафого», но этот трансфер не состоялся. Команда «Зенит» проведет следующий матч в воскресенье, 3 августа, на своем поле против клуба ЦСКА в рамках Российской Премьер-лиги.