Zenit himoyachilari zaif o‘yini g‘alabani xavf ostiga qo‘ydi
Zenit jamoasi Grozniy shahrida o‘tkazilgan uchrashuvning dastlabki o‘n daqiqasida faol harakat qildi va shundan so‘ng asosan himoyada o‘ynadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agar Axmat jamoasi hujumda aniqroq harakat qilganida, Sankt-Peterburg klubi faqat bitta gol o‘tkazib yuborish bilan cheklanmagan bo‘lardi. Ushbu o‘yinda “Euro-Futbol.Ru” nashri Zenitning to‘rt nafar futbolchisining harakatlarini baholadi.
O‘yin protokoli quyidagicha: Axmat va Zenit uchrashuvida hisob 1:2 bo‘ldi. Birinchi golni 4-daqiqada Arsen Adamov, ikkinchi golni 8-daqiqada Gondou Lusiano kiritdi.
Axmat jamoasi safida 82-daqiqada Konate Muhammad hisobni qisqartirdi. Baholash natijalari: Arsen Adamov 4,5 ball oldi.
U chap qanot himoyachisi sifatida gol urgan bo‘lsa-da, boshqa jihatdan zaif harakat qildi. Axmatning hujumchisi Samorodov chap qanotdan tez-tez xavfli uzatmalar amalga oshirdi.
Ikkinchi bo‘limda murabbiy Semak Adamovga yordam uchun Mantuanani maydonga tushirdi. Ular birgalikda o‘yinning so‘nggi daqiqalarida xavfli vaziyatga sababchi bo‘lishdi.
Roman Vega ham 4,5 ball oldi. U o‘ng qanotda himoyada zaiflik ko‘rsatdi va raqibning uzatmalarini to‘xtata olmadi.
Ba’zan to‘pni uzoqlashtirishda ham qiynaldi. Hujumda esa ba’zi yaxshi harakatlari bo‘ldi.
Aleksandr Sobolev 4,5 ballga munosib deb topildi. U birinchi bo‘limda yaxshi uzatma berdi, biroq ikkinchi bo‘limda o‘z imkoniyatidan foydalana olmadi va himoyada penalti keltirib chiqardi.
Markus Vendel esa 4 ball oldi. U maydonda deyarli ko‘rinmadi va jamoaga sezilarli yordam bera olmadi.
Faqat birinchi bo‘lim oxirida raqibdan to‘pni olib, zarba berdi, biroq bu urinish ham muvaffaqiyatsiz yakunlandi. Mazkur uchrashuvda Zenit futbolchilari himoyada ko‘proq harakat qilgan bo‘lsa-da, ayrim o‘yinchilarning zaif o‘yini natijaga ta’sir ko‘rsatdi.

Защитники "Зенита" слабой игрой поставили победу под угрозу
Команда Зенит активно действовала в первые десять минут встречи, прошедшей в Грозном, а затем в основном играла в защите. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Если бы команда Ахмат действовала более точно в атаке, клуб из Санкт-Петербурга не ограничился бы лишь одним пропущенным голом. В этой игре издание “Euro-Futbol.Ru” оценило действия четырех футболистов Зенита.
Протокол игры следующий: в матче Ахмат и Зенит счет составил 1:2. Первый гол забил Арсен Адамов на 4-й минуте, второй гол забил Гонду Луциано на 8-й минуте.
Игрок команды Ахмат Конате Мухаммад сократил счет на 82-й минуте. Результаты оценок: Арсен Адамов получил 4,5 балла.
Хотя он забил гол как левый защитник, в остальном действовал слабо. Нападающий Ахмата Самородов часто совершал опасные передачи с левого фланга.
Во втором тайме тренер Семак выпустил Мантовани на помощь Адамову. Они вместе стали причиной опасной ситуации в последние минуты игры.
Роман Вега также получил 4,5 балла. Он проявил слабость в защите на правом фланге и не смог остановить передачи соперника.
Иногда ему было трудно выбить мяч подальше. В атаке у него были некоторые хорошие действия.
Александр Соболев был оценен в 4,5 балла. Он сделал хорошую передачу в первом тайме, но во втором тайме не смог воспользоваться своим шансом и привел к пенальти в защите.
Маркус Вендел получил 4 балла. Он почти не проявлялся на поле и не смог оказать заметной помощи команде.
Только в конце первого тайма он отобрал мяч у соперника и нанес удар, но эта попытка также завершилась неудачно. В этом матче, хотя футболисты Зенита действовали более активно в защите, слабая игра некоторых игроков повлияла на результат.