Nurali Alip ilk bor sardorlikda "Zenit" g‘alabasini sharhladi
"Zenit" jamoasining markaziy himoyachisi Nurali Alip jamoasining yaqinda "Axmat"ga qarshi o‘tkazgan o‘yini haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U, shuningdek, maydonga sardorlik bog‘ichida tushgani va bu mas’uliyatli vazifa unga qanday ta’sir qilgani haqida gapirdi. Nurali Alip intervyusida eng muhim jihat — jamoaning g‘alabasini alohida ta’kidladi.
U birinchi marta sardor sifatida maydonga tushib, jamoasi g‘alabasiga hissa qo‘shganidan juda mamnun ekanini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, "Zenit" klubida sardor bo‘lish katta mas’uliyat talab qiladi.
U murabbiylar shtabiga, xususan Sergey Bogdanovich va barcha murabbiylarga bildirilgan ishonch uchun minnatdorchilik izhor etdi. "Axmat" va "Zenit" uchrashuvi 30-iyul kuni Rossiya Kubogi birinchi bosqichi doirasida bo‘lib o‘tdi.
Peterburgliklar ushbu bahsda Arsen Adamov va Lusiano Gondu tomonidan kiritilgan gollar hisobiga g‘alaba qozondi. Shu tariqa "Zenit" turnirning ilk bosqichida muhim natijaga erishdi.

Нурали Алип в первый раз прокомментировал победу "Зенита" в роли капитана
"Зенит" центральный защитник Нурали Алип поделился своими мыслями о недавнем матче своей команды против "Ахмата". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он также рассказал о том, как капитанская повязка повлияла на него. Нурали Алип в интервью особо отметил самый важный аспект — победу команды.
Он выразил большую радость от того, что впервые вышел на поле в качестве капитана и внес свой вклад в победу команды. По его словам, быть капитаном в клубе "Зенит" требует большой ответственности.
Он поблагодарил тренерский штаб, в частности Сергея Богдановича и всех тренеров, за оказанное доверие. Матч "Ахмат" — "Зенит" состоялся 30 июля в рамках первого этапа Кубка России.
Петербуржцы одержали победу в этом матче благодаря голам Арсена Адамова и Лусиано Гонду. Таким образом, "Зенит" добился важного результата на первом этапе турнира.