«Sochi» futbol klubi yarim himoyachisi Martin Kramarich o‘z mamlakati terma jamoasida o‘ynash orzusi haqida so‘z yuritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Sloveniya terma jamoasiga chaqiruv olish uchun avvalo yaxshi o‘yin ko‘rsatishi kerak. Martin bosh murabbiy bilan hali gaplashmaganini, biroq u Rossiya chempionatidagi o‘yinlarni kuzatib borayotganiga ishonishini ta’kidladi.
Kramarich hozirga qadar Sloveniya asosiy terma jamoasiga chaqirilmagan. Biroq u yoshlar terma jamoalarining barcha toifalarida va yoshlar jamoasida ishtirok etgan.
U yoshlar jamoasida 12 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urgan. 2017 yilda esa Sloveniya ikkinchi terma jamoasi tarkibida bitta o‘yinda qatnashgan.
Ayni paytda Martin Kramarich to‘p surayotgan «Sochi» klubi Rossiya chempionati turnir jadvalida so‘nggi o‘rinda bormoqda. Klub 16-o‘rinni egallab turibdi.
Kramarich joriy mavsumda 3 ta o‘yinda maydonga tushib, 1 ta samarali uzatma bergan. Shu tariqa, u o‘z mahoratini namoyon etishga va terma jamoaga chaqiruv olishga intilmoqda.

Крамарич ожидает вызова в сборную Словении
Полузащитник футбольного клуба «Сочи» Мартин Крамарич рассказал о своей мечте сыграть за сборную своей страны. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, чтобы получить вызов в сборную Словении, ему прежде всего нужно показать хорошую игру. Мартин отметил, что еще не разговаривал с главным тренером, но верит, что он следит за играми в чемпионате России.
Крамарич до сих пор не вызывался в основную сборную Словении. Однако он участвовал во всех возрастных категориях молодежных сборных и в молодежной команде.
В молодежной команде он провел 12 матчей и забил 2 гола. В 2017 году он сыграл один матч за вторую сборную Словении.
В настоящее время Мартин Крамарич, играющий за клуб «Сочи», занимает последнее место в турнирной таблице чемпионата России. Клуб занимает 16-е место.
Крамарич в этом сезоне сыграл в 3 матчах и сделал 1 результативную передачу. Таким образом, он стремится продемонстрировать свои навыки и получить вызов в сборную.