AQShda Eron bilan urush xarajatlarini qoplash uchun yangi soliq yo'q
“Seul” va “Barselona” jamoalari o‘rtasida o‘rtoqlik uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv juda sermahsul va qiziqarli o‘tdi. Tomoshabinlar jami o‘n ta golga guvoh bo‘ldi.
Ushbu gollarning asosiy qismini, ya’ni yettitasini “Barselona” futbolchilari kiritdi. Maydondagi ustunlik ham asosan kataloniyaliklar tomonida bo‘ldi.
Natijada “Barselona” jamoasi raqibini 7:3 hisobida mag‘lub etdi. Uchrashuv davomida Lamine Yamal va Ferran Torres har biri ikki martadan gol urdi.
Shuningdek, Robert Levandovski, Andreas Kristensen va Gavi ham bittadan gol muallifi bo‘ldi. Mezbonlar safidan esa uchta gol kiritildi.
Bu uchrashuv rasmiy bo‘lmagan o‘rtoqlik o‘yini bo‘lsa-da, “Barselona” yangi mavsumga yaxshi tayyorgarlik ko‘rayotganini ko‘rsatdi. Jamoa yangi mavsumdagi ilk rasmiy uchrashuvini 16-avgust, shanba kuni safarda “Mallorka” jamoasiga qarshi o‘tkazadi.
Uchrashuv Ispaniya chempionatining birinchi turida bo‘lib o‘tadi. O‘yinning asosiy protokoli quyidagicha: “Barselona” safida 8-daqiqada Levandovski, 14 va 45-daqiqalarda Yamal, 55-daqiqada Kristensen, 74 va 88-daqiqalarda Torres, 76-daqiqada Gavi gol urdi.
“Seul” safida esa 26, 45 va 85-daqiqalarda gollar kiritildi. O‘yin Seul shahridagi “Seul Uorld Kap” stadionida bo‘lib o‘tdi.

Барселона одержала победу над Сеулом со счетом 7:3
Основную часть этих голов, а именно семь, забили футболисты “Барселоны”. Преимущество на поле также в основном было на стороне каталонцев.
В результате команда “Барселона” одержала победу над соперником со счетом 7:3. В ходе матча Ламине Ямал и Ферран Торрес забили по два гола.
Также Роберт Левандовски, Андреас Кристенсен и Гави стали авторами по одному голу. Со стороны хозяев было забито три гола.
Хотя этот матч был неофициальной товарищеской игрой, “Барселона” показала, что хорошо готовится к новому сезону. Команда проведет свою первую официальную встречу нового сезона в субботу, 16 августа, против команды “Мальорка” на выезде.
Матч пройдет в первом туре чемпионата Испании. Основной протокол игры следующий: в составе “Барселоны” на 8-й минуте забил Левандовски, на 14-й и 45-й минутах — Ямал, на 55-й минуте — Кристенсен, на 74-й и 88-й минутах — Торрес, на 76-й минуте — Гави.
В составе “Сеула” голы были забиты на 26-й, 45-й и 85-й минутах. Игра прошла на стадионе “Сеул Уорлд Кап” в городе Сеул.