Naumov: Lokomotiv bu mavsum chempionlik uchun tayyor emas
Sobiq “Lokomotiv” futbol klubi prezidenti Nikolay Naumov joriy mavsum Rossiya Premyer-ligasida poytaxt jamoasining oltin medallar uchun kurashish imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Naumovning so‘zlariga ko‘ra, “Lokomotiv” bu mavsumda barqaror o‘yin ko‘rsata olmasligi mumkin. Unga ko‘ra, jamoa hali ham shakllanayotgan va yosh futbolchilardan tuzilganligi sababli ayrim yo‘qotishlar bo‘lishi tabiiy.
Shu sababli, Naumov “Lokomotiv” joriy mavsum chempionlik uchun kurashishga tayyor emas, deb hisoblaydi. Ma’lumot uchun, o‘tgan mavsumda “Lokomotiv” Premyer-ligada oltinchi o‘rinni egallagan edi.
Hozirgi paytda esa, jamoa bosh murabbiyi Mixail Galaktionov boshchiligida chempionatda birinchi o‘rinda bormoqda va olti ochkoga ega. Shuningdek, kecha, 30 iyul kuni “Lokomotiv” Rossiya kubogida Moskvaning CSKA jamoasiga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Bu natija jamoaning hozirgi holati va imkoniyatlari haqida muayyan xulosalar chiqarishga asos bo‘lishi mumkin. Shu bilan birga, “Lokomotiv” oldinda turgan uchrashuvlarda o‘z o‘yinini yanada mustahkamlashga harakat qiladi.

Наумов: Локомотив в этом сезоне не готов к чемпионству
Бывший президент футбольного клуба "Локомотив" Николай Наумов оценил шансы столичной команды на борьбу за золотые медали в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Наумова, "Локомотив" может не показать стабильную игру в этом сезоне. По его мнению, команда все еще формируется и состоит из молодых футболистов, поэтому некоторые потери являются естественными.
По этой причине Наумов считает, что "Локомотив" не готов к борьбе за чемпионство в текущем сезоне. Для справки, в прошлом сезоне "Локомотив" занял шестое место в Премьер-Лиге.
В настоящее время команда под руководством главного тренера Михаила Галактионова занимает первое место в чемпионате и имеет шесть очков. Также вчера, 30 июля, "Локомотив" проиграл в Кубке России московскому ЦСКА со счетом 1:2.
Этот результат может служить основанием для определенных выводов о текущем состоянии и возможностях команды. В то же время "Локомотив" будет стараться укрепить свою игру в предстоящих встречах.