Saudiya Arabistonidan bo‘lgan jurnalist Abdulaziz Al-Useymi ma’lum qilishicha, Krishtianu Ronaldu o‘zi to‘p surayotgan jamoaning 20 foiz ulushiga egalik qiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mahalliy ommaviy axborot vositalari bu xabarni tezda yoritib, portugaliyalik futbolchi endilikda nafaqat futbolchi va sardor, balki klub egasi ham bo‘lganini ta’kidladilar. Avvalroq, iyun oyida Ronauldu klub bilan yangi shartnoma tuzgani haqida xabar berilgandi.
Ushbu yangi kelishuvga ko‘ra, unga 15 foiz ulush ajratilgani aytilgan edi. Yangi ma’lumotlarga ko‘ra, bu ulush 20 foizga yetgan.
2024-2025 yilgi mavsumda 40 yoshli Krishtianu Ronaldu jami 41 o‘yinda maydonga tushib, 35 ta gol urgan va to‘rt bora sheriklariga golli uzatma bergan. Hozirda futbolchining transfer narxi 12 million yevroga baholanmoqda.
Shu tariqa, Ronaldu klubdagi faoliyati va natijalari bilan bir qatorda uning boshqaruvida ham faol ishtirok etmoqda. Bu holat klub uchun ham, futbolchi uchun ham muhim voqea bo‘ldi.

Роналду владеет 20 процентами акций "Аль-Наср"
Журналист из Саудовской Аравии Абдуллази Аль-Усейми сообщил, что Криштиану Роналду владеет 20 процентами акций команды, за которую он играет. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Местные средства массовой информации быстро освещают эту новость, подчеркивая, что португальский футболист теперь не только игрок и капитан, но и владелец клуба. Ранее в июне сообщалось, что Роналду подписал новый контракт с клубом.
Согласно этому новому соглашению, ему было выделено 15 процентов акций. По новым данным, эта доля увеличилась до 20 процентов.
В сезоне 2024-2025 годов 40-летний Криштиану Роналду провел 41 матч, забил 35 голов и четыре раза ассистировал партнерам. В настоящее время трансферная стоимость футболиста оценивается в 12 миллионов евро.
Таким образом, Роналду активно участвует не только в своей деятельности и результатах в клубе, но и в его управлении. Это событие стало важным как для клуба, так и для футболиста.