“Sabah” Moldovada “Petrokub”ni yirik hisobda mag‘lub etdi
Konferensiyalar ligasi ikkinchi saralash bosqichida o‘tkazilgan uchrashuvda “Sabah” klubi Moldovada “Petrokub” ustidan 2:0 hisobida g‘alaba qozonganidan so‘ng, keyingi bosqichga chiqish uchun barcha imkoniyatlarga ega edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning 22-daqiqasida “Petrokub” futbolchisi Maxim Potirnike markaziy zonada to‘pni yo‘qotdi. Bu vaziyatdan “Sabah” vakili Joy-Lens Mikels unumli foydalandi va darvozabon bilan yakkama-yakka chiqib, hisobni ochdi.
Oradan ko‘p o‘tmay, Anatoliy Nuriev jarima maydonchasi yaqinida Mikelsga pas uzatdi. Mikels esa to‘pni o‘ng oyog‘iga moslab, 17 metr masofadan past zarba bilan darvozaning yaqin burchagiga yo‘lladi va hisobni 2:0 ko‘rinishiga olib keldi.
Taym oxiriga kelib, “Petrokub” futbolchisi Sergiu Pletike chap qanotdan uzatma berdi. Mezbonlar himoyachisi Stiv Solve noaniq harakat qilib, to‘pni o‘z darvozasiga yo‘naltirdi va hisob 2:1 ko‘rinishiga o‘zgardi.
Shundan so‘ng, “Sabah” pozitsion hujum uyushtirdi. Pavol Shafranko Nurievdan to‘pni qabul qilib, uni Mikelsga yetkazdi.
Mikels chap qanotdan jarima maydonchasiga kirib, yaqin burchakka zarba berdi va hisob 3:1 bo‘ldi. Keyinchalik Mikels yana bir bor himoyachini aldab, darvozabon yonidan uzatma berdi.
Shafranko esa to‘pni darvozaga yo‘naltirib, birinchi bo‘limda hisobni 4:1 ga yetkazdi. Ikkinchi bo‘limda gol urish uchun xavfli vaziyatlar kuzatilmadi.
Endi “Sabah” navbatdagi bosqichda “Levski” yoki “Braga” jamoalaridan biri bilan bahs olib boradi. Uchrashuv “Bank Republic Arena” stadionida bo‘lib o‘tdi.

“Сабах” в Молдове крупно победил “Петрокуб”
В матче второго квалификационного раунда Лиги конференций клуб “Сабах” одержал победу над “Петрокубом” в Молдове со счетом 2:0, после чего у него были все шансы выйти в следующий раунд. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 22-й минуте игрок “Петрокуба” Максим Потирник потерял мяч в центральной зоне. Этой ситуацией воспользовался представитель “Сабаха” Джой-Ленс Микелс, вышел один на один с вратарем и открыл счет.
Вскоре после этого Анатолий Нуриев передал пас Микелсу рядом с штрафной площадкой. Микелс, подстроив мяч под правую ногу, нанес удар с 17 метров в нижний угол ворот, увеличив счет до 2:0.
К концу тайма игрок “Петрокуба” Сергю Плетике сделал передачу с левого фланга. Защитник хозяев Стив Солв неуверенно сыграл и направил мяч в собственные ворота, и счет изменился на 2:1.
После этого “Сабах” организовал позиционную атаку. Павол Шафранко, получив мяч от Нуриева, передал его Микелсу.
Микелс вошел в штрафную с левого фланга, нанес удар в ближний угол, и счет стал 3:1. Позже Микелс снова обманул защитника и сделал передачу мимо вратаря.
Шафранко направил мяч в ворота, увеличив счет в первом тайме до 4:1. Во втором тайме опасных моментов для забития гола не наблюдалось.
Теперь “Сабах” встретится с одной из команд “Левски” или “Брага” в следующем раунде. Матч прошел на стадионе “Bank Republic Arena”.