Ararat-Armaniya Ruminiyada qo‘shimcha vaqtda g‘alaba qozondi
Konferensiyalar Ligasi saralash bosqichining dastlabki uchrashuvida durang natija qayd etilgandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bugun «Universitatya» va «Ararat-Armaniya» jamoalari g‘olib nomini aniqlash uchun maydonga tushishdi. Uchrashuvning 13-daqiqasida «Universitatya» jamoasining o‘ng qanotidan Yuilyan Kriste tomonidan uzatilgan to‘pni Jovan Lukich bosh bilan darvozaga yo‘llab, hisobni ochdi.
Aleksandru Kipchu qisqa pas bilan Lukichga imkon yaratdi, biroq Lukichning navbatdagi zarbasi darvoza ustunidan biroz chetlab o‘tdi. 37-daqiqada mehmonlar gol urishga muvaffaq bo‘lishdi, ammo hakam bu vaziyatda ofsayd holatini qayd etdi va gol bekor qilindi.
Ikkinchi bo‘limning 53-daqiqasida Joao Markos raqib jarima maydonchasining o‘ng tomonida to‘pni oldi va uni Kamо Oganesyangа uzatdi. Oganesyan aniq zarba bilan hisobni tenglashtirdi.
O‘yin asosiy vaqtda durang bilan yakunlandi va qo‘shimcha bo‘limlar boshlandi. Qo‘shimcha bo‘limda mezbonlar darvozaboni bir necha bor jamoasini qutqarishga harakat qildi, biroq 117-daqiqada Xonatan Duarte o‘ng qanotdan jarima zarbasi amalga oshirdi va Pol Ayongo uzoq ustunga to‘pni yo‘llab, hisobni 2:1 ko‘rinishiga keltirdi.
Ushbu natija bilan «Ararat-Armaniya» keyingi bosqichga yo‘l oldi va endi «Aktobe» yoki Praganing «Sparta» jamoasi bilan bahs olib boradi. Uchrashuv protokoli: «Universitatya» – 1, «Ararat-Armaniya» – 2.
Gollar: 13-daqiqa – Lukich (1:0), 53-daqiqa – Oganesyan (1:1), 117-daqiqa – Ayongo (1:2). O‘yinda bir qancha futbolchilar zaxiradan maydonga tushirildi va o‘yin davomida bir nechta ogohlantirishlar ham qayd etildi.

Арарат-Армения одержала победу в Румынии в дополнительное время
В первом матче квалификационного раунда Лиги конференций была зафиксирована ничья. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сегодня команды «Universitatya» и «Ararat-Armaniya» вышли на поле, чтобы определить победителя. На 13-й минуте Юлиан Кристе с правого фланга подал мяч, который Жован Лукич головой отправил в ворота, открыв счет.
Александру Кипчу коротким пасом создал возможность для Лукича, однако следующий удар Лукича немного прошел мимо ворот. На 37-й минуте гости смогли забить гол, но судья зафиксировал офсайд и гол был отменен.
На 53-й минуте второго тайма Жоао Маркос получил мяч на правом фланге штрафной соперника и передал его Камо Оганесяну. Оганесян точным ударом сравнял счет.
Игра завершилась в основное время вничью, и начались дополнительные таймы. В дополнительном времени вратарь хозяев несколько раз пытался спасти свою команду, но на 117-й минуте Хонатан Дуарт с правого фланга выполнил штрафной удар, и Пол Айонго отправил мяч в дальний угол, сделав счет 2:1.
С этим результатом «Ararat-Armaniya» вышла в следующий раунд и теперь встретится с «Aktobe» или пражской «Sparta». Протокол матча: «Universitatya» – 1, «Ararat-Armaniya» – 2.
Голы: 13-я минута – Лукич (1:0), 53-я минута – Оганесян (1:1), 117-я минута – Айонго (1:2). В игре на поле вышло несколько запасных игроков, и в ходе матча также было зафиксировано несколько предупреждений.