Makabi Hayfa Torpeedo-BelAZni yirik hisobda mag‘lub etdi
Torpeedo-BelAZ va Makabi Hayfa jamoalari o‘rtasidagi javob uchrashuvi yakunlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan haftadagi birinchi bahsda durang natija qayd etilgan edi, ammo bu safar Torpeedo-BelAZ jamoasi muvaffaqiyatsiz o‘yin ko‘rsatdi. Uchrashuvning 14-daqiqasida maydon markazida Torpeedo-BelAZ futbolchilari xatoga yo‘l qo‘yishdi.
Makabi Hayfa futbolchisi Dia Saba to‘pni egallab, raqib jarima maydonchasi yaqiniga olib bordi va aniq zarba bilan hisobni ochdi. Oradan ko‘p o‘tmay, isroilliklar chap qanotdan autdan to‘pni jarima maydonchasiga tashlashdi.
Dolev Xaziza himoyachini aldab o‘tib, darvozabonni ham chalg‘itdi va hisobni 2:0 ko‘rinishiga olib keldi. Birinchi bo‘limda Torpeedo-BelAZ futbolchisi Stiven Alfred raqib himoyachisidan to‘pni tortib olib, darvozabon bilan birga-bir vaziyatga chiqdi.
Biroq, u o‘tkir burchakdan to‘pni darvozaga yo‘naltira olmadi. Ikkinchi bo‘lim boshida Kirill Premudrov o‘ng qanotdan uzoq nuqtaga to‘p oshirdi, Vadim Pobudey esa raqibini aldab o‘tib, darvozaga zarba berdi, biroq to‘p biroz noaniq yo‘naltirildi.
Isroil jamoasi tezkor hujum uyushtirib, Kendi Gorre to‘pni jarima maydonchasiga uzatdi. Trivan Styuart esa bu uzatmadan unumli foydalandi va hisobni 3:0 ko‘rinishiga yetkazdi.
O‘yinning qolgan qismida Torpeedo-BelAZ jamoasi hisobni qisqartira olmadi. Uchrashuv natijasiga ko‘ra, Makabi Hayfa 3:0 hisobida g‘alaba qozondi va keyingi bosqichga yo‘l oldi.
Torpeedo-BelAZ esa endi ichki musobaqalarga e’tibor qaratishi mumkin. O‘yinda gol mualliflari: 14-daqiqada Dia Saba, 22-daqiqada Dolev Xaziza va 78-daqiqada Trivan Styuart bo‘ldi.

Маккаби Хайфа крупно победила Торпедо-БЕЛАЗ
Ответная встреча между командами Торпедо-БелАЗ и Маккаби Хайфа завершилась. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первой игре на прошлой неделе была зафиксирована ничья, но на этот раз команда Торпедо-БелАЗ показала неудачную игру. На 14-й минуте на центральной части поля игроки Торпедо-БелАЗ допустили ошибку.
Игрок Маккаби Хайфа Диа Саба завладел мячом, подбежал к штрафной площади соперника и точным ударом открыл счет. Вскоре израильтяне с левого фланга выбросили мяч в штрафную площадь.
Долев Хазиза обманул защитника и отвлек вратаря, доведя счет до 2:0. В первом тайме игрок Торпедо-БелАЗ Стивен Альфред отобрал мяч у защитника соперника и вышел один на один с вратарем.
Однако он не смог направить мяч в ворота с острого угла. В начале второго тайма Кирилл Премудров с правого фланга подал мяч на дальнюю точку, а Вадим Побудей, обманув соперника, нанес удар по воротам, но мяч был направлен немного неточно.
Израильская команда организовала быструю атаку, Кенди Горре передал мяч в штрафную площадь. Триван Стюарт успешно воспользовался этой передачей и довел счет до 3:0.
В оставшейся части игры команда Торпедо-БелАЗ не смогла сократить разрыв в счете. По итогам встречи Маккаби Хайфа одержала победу со счетом 3:0 и вышла в следующий этап.
Теперь Торпедо-БелАЗ может сосредоточиться на внутренних соревнованиях. Авторами голов в игре стали: на 14-й минуте Диа Саба, на 22-й минуте Долев Хазиза и на 78-й минуте Триван Стюарт.