Angliya milliy terma jamoasining sobiq futbolchisi Maykl Ouen klub darajasida Madridning Real hamda Liverpul jamoalarida to‘p surgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “Manchester Siti” jamoasining kelasi mavsumdagi Premyer-ligadagi imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Maykl Ouenning aytishicha, jamoada ko‘plab o‘zgarishlar yuz bergan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, klub oxirgi paytlarda tarkibini jiddiy yangilagan va hozirgi “shaharliklar” avvalgidek emas. Ouenning fikriga ko‘ra, jamoaga o‘zaro tushunishni yo‘lga qo‘yish uchun vaqt kerak bo‘ladi.
Shu sababli, u Manchester Siti joriy mavsumda chempion bo‘lishi qiyinligini ta’kidladi. 2024/2025-yilgi mavsumda Xosep Gvardiola boshchiligidagi Manchester Siti Angliya Premer-ligasi jadvalida uchinchi o‘rinni egalladi.
Chempionlik esa Liverpul jamoasiga nasib etdi. Shu bilan birga, mutaxassisning fikricha, Manchester Siti oldinda ko‘plab vazifalar turibdi va ular yanada kuchliroq jamoa bo‘lishga harakat qilishadi.

Майкл Оуэн недооценил шансы Манчестер Сити на чемпионство
Бывший футболист сборной Англии Майкл Оуэн играл на клубном уровне за мадридский Реал и Ливерпуль. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о шансах команды “Манчестер Сити” в следующем сезоне Премьер-лиги. По словам Майкла Оуэна, в команде произошло много изменений.
По его словам, клуб в последнее время серьезно обновил состав, и нынешние “горожане” уже не такие, как раньше. По мнению Оуэна, команде потребуется время, чтобы наладить взаимопонимание.
По этой причине он отметил, что Манчестер Сити будет трудно стать чемпионом в этом сезоне. В сезоне 2024/2025 годов Манчестер Сити под руководством Хосепа Гвардиолы занял третье место в таблице Английской Премьер-лиги.
Чемпионство же досталось команде Ливерпуля. В то же время, по мнению специалиста, у Манчестер Сити впереди много задач, и они будут стремиться стать еще сильнее.