Robin Rufs Sanderlend bilan to‘rt yillik shartnoma tuzdi
Niderlandiyalik darvozabon Robin Rufs yaqinda Fransiyaning Lil klubi tomonidan ham xarid qilish uchun ko‘rib chiqilgan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Endi esa u Angliyaning Sanderlend jamoasi futbolchisiga aylandi. Bu haqda klubning rasmiy sayti xabar berdi.
22 yoshli futbolchi Sanderlend bilan to‘rt yillik shartnoma imzoladi. Ma’lumotlarga ko‘ra, hozircha Rufs Angliyada ishlash uchun ruxsatnoma olmagan.
Transfermarkt ma’lumotiga ko‘ra, ushbu kelishuv qiymati 10,5 million yevroni tashkil etdi. Robin Rufs Niderlandiya terma jamoasining turli yosh toifalarida o‘ynagan va katta tajribaga ega.
U o‘tgan mavsumda Niderlandiyaning NEK Neymegen klubida 33 ta o‘yinda maydonga tushib, 45 ta gol o‘tkazib yubordi. Shu bilan birga, u 10 ta uchrashuvda darvozasini daxlsiz saqlab qoldi.
Shu tariqa, Sanderlend yangi mavsum oldidan tajribali darvozabon bilan shartnoma imzolab, o‘z tarkibini kuchaytirdi. Klub rahbariyati Rufsdan yuqori natijalar kutmoqda.

Робин Руф подписал четырехлетний контракт с Сандерлендом
Нидерландский вратарь Робин Руфс недавно рассматривался для покупки клубом Лил во Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Теперь он стал игроком английской команды Сандерленд. Об этом сообщает официальный сайт клуба.
22-летний футболист подписал четырехлетний контракт с Сандерлендом. По данным, на данный момент Руфс не получил разрешение на работу в Англии.
Согласно данным Transfermarkt, стоимость этого соглашения составила 10,5 миллиона евро. Робин Руфс играл за различные молодежные сборные Нидерландов и имеет большой опыт.
В прошлом сезоне он провел 33 матча за клуб НЕК Неймеген в Нидерландах, пропустив 45 голов. При этом он сохранил свои ворота в неприкосновенности в 10 матчах.
Таким образом, Сандерленд подписал контракт с опытным вратарем перед новым сезоном, усилив свой состав. Руководство клуба ожидает от Руфса высоких результатов.