Xavi Simons Chelsi bilan 2032 yilgacha shartnoma imzoladi
RB Leyptsig jamoasida o‘ynayotgan hujumkor yarim himoyachi Xavi Simons faoliyatini Angliyaning London shahridagi Chelsi klubida davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli sport jurnalisti Nikolo Skira ma’lumot berdi. Manbaning xabariga ko‘ra, futbolchining Chelsi klubi bilan shartnomasi to‘liq kelishilgan.
22 yoshli niderlandiyalik futbolchi 2032 yilgacha bu jamoa bilan mehnat shartnomasi imzolaydi. Shuningdek, shartnomada yana bir yilga uzaytirish imkoniyati ham mavjud.
O‘tgan mavsumda Xavi Simons barcha musobaqalarda jami 33 o‘yinda maydonga tushdi. U ushbu uchrashuvlarda 11 ta gol urdi va 8 ta golli uzatmani amalga oshirdi.
Transfermarkt internet portali mutaxassislariga ko‘ra, yarim himoyachining bozor qiymati 70 million yevroga baholanmoqda. Shu tariqa, Chelsi jamoasi yosh va iste’dodli futbolchini o‘z tarkibiga qo‘shib olmoqda.

Хави Симонс подписал контракт с Челси до 2032 года
Нападающий полузащитник Хави Симонс, играющий за команду РБ Лейпциг, продолжит свою карьеру в клубе Челси, расположенном в Лондоне, Англия. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный спортивный журналист Николо Скира. По информации источника, контракт футболиста с клубом Челси полностью согласован.
22-летний нидерландский футболист подпишет трудовой контракт с этой командой до 2032 года. Также в контракте предусмотрена возможность продления еще на один год.
В прошлом сезоне Хави Симонс вышел на поле в 33 матчах во всех соревнованиях. Он забил 11 голов и сделал 8 голевых передач в этих встречах.
По данным специалистов интернет-портала Transfermarkt, рыночная стоимость полузащитника оценивается в 70 миллионов евро. Таким образом, команда Челси подписывает молодого и талантливого футболиста в свой состав.