Romantsev: Spartak chempionlik uchun kurashni davom ettiradi
Moskovaning “Spartak” jamoasining sobiq bosh murabbiyi Oleg Romantsev jamoaning Rossiya oliy ligasining yangi mavsumidagi imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu fikrlar “Spartak” o‘z maydonida “Baltika” jamoasidan 0:3 hisobida yutqazganidan so‘ng aytildi. Ushbu uchrashuvda “Spartak” ikki futbolchisiz yakunladi va bu jamoa uchun og‘ir natija bo‘ldi.
Oleg Romantsevning ta’kidlashicha, “Spartak” jamoasiga xos bo‘lmagan holat qo‘llarni pastga tushirish emas. U jamoaning xarakteriga ishonishini va ular chempionlik uchun kurashishni davom ettirishidan umidvor ekanini bildirdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa o‘z oldiga qo‘yilgan maqsadidan voz kechmaydi va har doim g‘alaba uchun harakat qiladi. Eslatib o‘tamiz, “Spartak” o‘z maydonida “Baltika”ga 0:3 hisobida yutqazdi va uchrashuvni to‘liq tarkibda yakunlay olmadi.
Endi “Spartak” Rossiya oliy ligasidagi navbatdagi o‘yinini safarda “Akron” jamoasiga qarshi o‘tkazadi. Klub muxlislari jamoaning keyingi o‘yinlarda o‘zini ko‘rsata olishiga ishonmoqda.

Романтцев: Спартак продолжит борьбу за чемпионство
Бывший главный тренер московского «Спартака» Олег Романцев высказал свое мнение о возможностях команды в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эти слова были сказаны после того, как «Спартак» уступил на своем поле команде «Балтика» со счетом 0:3. В этой встрече «Спартак» завершил матч без двух футболистов, и это стало тяжелым результатом для команды.
По словам Олега Романцева, для команды «Спартак» нехарактерно опускать руки. Он выразил уверенность в характере команды и надеется, что они продолжат борьбу за чемпионство.
По его словам, команда не откажется от поставленной цели и всегда будет стремиться к победе. Напомним, что «Спартак» уступил «Балтике» со счетом 0:3 и не смог завершить матч в полном составе.
Теперь «Спартак» проведет следующий матч в Российской Премьер-Лиге в гостях против команды «Акрон». Болельщики клуба надеются, что команда сможет проявить себя в следующих играх.