Igor Diveev Italiya A Seriyasida o‘ynashga tayyorligini aytdi
CSKA jamoasi himoyachisi Igor Diveev qaysi chempionatda o‘zini qulay his qilishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining aytishicha, u Italiya chempionatida, ya’ni A Seriyada yaxshi o‘ynashi mumkin. Diveevning so‘zlariga ko‘ra, u Italiya A Seriyasiga moslashishi uchun vaqt kerak bo‘ladi, biroq mashg‘ulotlar va doimiy o‘yinlar orqali bu jarayon oson kechadi.
Igor Diveevning CSKA klubi bilan amaldagi shartnomasi 2028 yilning o‘rtalariga qadar mo‘ljallangan. Transfermarkt portali mutaxassislarining baholashicha, 25 yoshli himoyachining transfer narxi 8 million yevroga teng.
Diveev CSKA safida jami 187 rasmiy o‘yinda maydonga tushgan. U ushbu o‘yinlarda 18 ta gol urgan va 5 marotaba jamoadoshlariga golli uzatma bergan.
Mutaxassislar Diveevning A Seriyada ham o‘zini ko‘rsata olishi mumkinligini ta’kidlamoqda. Ayni paytda futbolchi CSKA tarkibida asosiy himoyachi sifatida maydonga tushmoqda va o‘z o‘yinlari bilan murabbiylar ishonchini oqlamoqda.
Shu bilan birga, Diveevning o‘yin tajribasi ham ortib bormoqda. Bu esa uning kelajakda xalqaro maydonda ham muvaffaqiyatli faoliyat yuritishiga yordam berishi mumkin.

Игорь Дивеев заявил о готовности играть в Серии А Италии
Защитник ЦСКА Игорь Дивеев высказал мнение о том, в каком чемпионате он может чувствовать себя комфортно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам футболиста, он может хорошо играть в итальянском чемпионате, то есть в Серии А. По словам Дивеева, ему потребуется время, чтобы адаптироваться к итальянской Серии А, однако этот процесс пройдет легче благодаря тренировкам и постоянным играм.
Действующий контракт Игоря Дивеева с клубом ЦСКА рассчитан до середины 2028 года. По оценкам специалистов портала Transfermarkt, трансферная стоимость 25-летнего защитника составляет 8 миллионов евро.
Дивеев провел в составе ЦСКА в общей сложности 187 официальных матчей. В этих играх он забил 18 голов и отдал 5 голевых передач своим партнерам.
Специалисты отмечают, что Дивеев также может проявить себя в Серии А. В настоящее время футболист выходит на поле в составе ЦСКА в качестве основного защитника и оправдывает доверие тренеров своими играми.
При этом опыт игры Дивеева также продолжает расти. Это может помочь ему в будущем успешно выступать на международной арене.