Dani Olmo: Barselona transferlar bilan oldinga qadam tashladi
Barselona jamoasi yarim himoyachisi Dani Olmo jamoasining yangi mavsum oldidan kuchayishini sharhlab, Barselona va Madridning Real klubi transfer siyosatini taqqosladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Barselona ham tarkibni yaxshiladi va bu borada jamoa oldinga qadam tashladi. Olmo barcha jamoalar transfer oynasida o‘z tarkibida o‘zgarishlar qilayotganini ta’kidladi va raqiblarning kimni sotib olayotgani muhim emasligini aytdi.
U jamoasi faqat o‘z o‘yiniga e’tibor qaratishi kerakligini qayd etdi. Dani Olmoning so‘zlariga ko‘ra, Barselona bu mavsumda o‘zining asosiy raqibi bo‘lgan Real Madridga nisbatan kuchliroq transferlar amalga oshirdi.
Ayniqsa, jamoaning eng muhim yangiligi sifatida Markus Reshfordni ijaraga olgani tilga olindi. Markus Reshford Barselonaga ijaraga o‘tdi va undan katta umidlar kutilyapti.
Real Madrid esa yozgi transferlar davomida Trent Aleksander-Arnold, Din Heysen hamda Alvaro Karreras kabi futbolchilarni tarkibiga qo‘shib oldi. Shu tariqa, har ikki jamoa yangi mavsumga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Дани Ольмо: Барселона сделала шаг вперед с трансферами
Полузащитник команды Барселона Дани Ольмо прокомментировал усиление команды перед новым сезоном и сравнил трансферную политику Барселоны и Реала из Мадрида. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Барселона также улучшила состав и в этом плане команда сделала шаг вперед. Ольмо отметил, что все команды в трансферное окно вносят изменения в свой состав и не имеет значения, кого покупают соперники.
Он подчеркнул, что его команде следует сосредоточиться только на своей игре. По словам Дани Ольмо, Барселона в этом сезоне провела более сильные трансферы по сравнению со своим основным соперником Реалом.
В частности, как самое важное обновление команды было упомянуто подписание Маркуса Рэшфорда в аренду. Маркус Рэшфорд перешел в Барселону в аренду, и от него ждут больших надежд.
Реал Мадрид, в свою очередь, подписал таких игроков, как Трент Александер-Арнольд, Дин Хейсен и Альваро Каррерас в ходе летних трансферов. Таким образом, обе команды серьезно готовятся к новому сезону.