Pervak: Spartak chempionlik uchun kurasha olmaydi
Yuriy Pervak, ilgari Moskvaning “Spartak” klubi bosh direktori bo‘lib ishlagan, jamoaning yangi mavsumdagi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, “Spartak”ning chempionlik uchun imkoniyati deyarli yo‘q. Pervakning so‘zlariga ko‘ra, klub asosan kuchli to‘rtlikdan joy olish uchun kurashadi.
Uning fikricha, jamoa himoya va tayanch zonasini kuchaytirish o‘rniga boshqa yo‘nalishdagi futbolchilarni jalb qilmoqda va bu qarorlar sababini tushunish qiyin. O‘tgan mavsumda Dejan Stankovich boshchiligidagi “Spartak” to‘rtinchi o‘rinda yakunladi.
Jamoa “TsSKA”, “Zenit” va “Krasnodar”dan keyin turnir jadvalida to‘rtinchi bo‘ldi. Joriy mavsum Rossiya chempionatining dastlabki ikki turidan so‘ng, “Spartak” uch ochko bilan o‘ninchi o‘rinda bormoqda.
Klub so‘nggi bor 2017 yilda chempionlikni qo‘lga kiritgan edi. Shu sababli, hozirgi tarkib va transfer siyosatini hisobga olsak, “Spartak”dan yuqori natijalar kutish qiyin.

Первак: Спартак не сможет бороться за чемпионство
Юрий Первак, ранее работавший генеральным директором московского клуба «Спартак», высказал свое мнение о возможностях команды в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, у «Спартака» практически нет шансов на чемпионство. По словам Первакa, клуб в основном борется за место в сильной четверке.
Он считает, что команда привлекает игроков в других направлениях вместо того, чтобы укрепить защиту и опорную зону, и понять причины этих решений сложно. В прошлом сезоне «Спартак» под руководством Деяна Станковича завершил чемпионат на четвертом месте.
Команда заняла четвертое место в турнирной таблице после «ЦСКА», «Зенита» и «Краснодара». В текущем сезоне после первых двух туров чемпионата России «Спартак» находится на десятом месте с тремя очками.
Клуб в последний раз завоевывал чемпионство в 2017 году. Поэтому, учитывая текущий состав и трансферную политику, трудно ожидать высоких результатов от «Спартака».