Ma’lumotlarga ko‘ra, braziliyalik futbolchi Birlashgan Arab Amirliklarining “Al-Jazira” klubi bilan shartnoma imzolash arafasida turibdi. Rosha CSKA tarkibini tark etishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalmoqda.
Vladimir Ponomaryovning fikricha, yangi futbolchini qidirishga hojat yo‘q. U shunday deydi: Bizda Abdulkadirov ham, Lukin ham bor.
O‘z futbolchilarimizga imkoniyat berishimiz kerak. Roshaning ketishi ortidan vahima ko‘tarishga asos yo‘q.
Agar bu Messi bo‘lsa, boshqa gap edi. Roshaning ketishi jamoa uchun katta muammo emas.
So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, CSKA klubi markaziy himoyachiga ikki yillik shartnoma va yiliga 2,7 million yevro maosh taklif qilgan. Vilyan Rosha esa faoliyatini Birlashgan Arab Amirliklari chempionatida davom ettirish istagini bildirgan.
Shu sababli, klub ichidagi futbolchilarga ishonch bildirilmoqda va yangi futbolchi izlash masalasi dolzarb emas.

Роша уходит, но ЦСКА не ищет нового защитника
Бывший игрок ЦСКА Владимир Пономарев ответил на вопрос о том, нужно ли руководству клуба искать нового защитника в случае ухода защитника Вильяна Роши. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, бразильский футболист на грани подписания контракта с клубом Объединенных Арабских Эмиратов "Аль-Джазира". Появляются сообщения о том, что Роша может покинуть состав ЦСКА.
По мнению Владимира Пономарева, нет необходимости искать нового футболиста. Он говорит: У нас есть и Абдулкадиров, и Лукин.
Мы должны дать возможность нашим футболистам. Нет оснований для паники после ухода Роши.
Если бы это был Месси, это был бы другой разговор. Уход Роши не является большой проблемой для команды.
По последним данным, клуб ЦСКА предложил центральному защитнику двухлетний контракт и зарплату в 2,7 миллиона евро в год. Вильян Роша выразил желание продолжить карьеру в чемпионате Объединенных Арабских Эмиратов.
Поэтому доверие к футболистам внутри клуба сохраняется, и вопрос поиска нового футболиста не является актуальным.