Yarim himoyachi Jedson Fernandes yaqinda "Beshiktash" klubidan "Spartak" jamoasiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
26 yoshli portugaliyalik futbolchi "qizil-oq"larning uy stadioni – "Lukoyl Arena"da bo‘ldi va o‘z taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Uning aytishicha, stadion juda ajoyib.
Ayniqsa, ichkaridan ko‘rinishi uni hayratda qoldirgan. Tashqaridan qaraganda arena bu darajada katta ko‘rinmaydi.
Jedson, shuningdek, jamoa mashg‘ulot o‘tkazadigan bazada ham bo‘ldi va u yerda o‘yinlarga tayyorgarlik ko‘rilishini aytdi. U jamoa bilan birga ishlashni intiqlik bilan kutayotganini bildirdi.
Jedson Fernandes allaqachon "Spartak" jamoasiga qo‘shildi. Klub matbuot xizmati ilgari portugaliyalik futbolchining bosh murabbiy Dejan Stankovich bilan ilk uchrashuvi aks etgan videoni namoyish qilgan edi.

Jedson Fernandes высоко оценил стадион "Спартак"
Полузащитник Джедсон Фернандеш недавно перешел из клуба "Бешикташ" в команду "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
26-летний португалец побывал на домашнем стадионе "красно-белых" – "Лукойл Арена" и поделился своими впечатлениями. По его словам, стадион просто великолепен.
Особенно его поразил вид изнутри. Снаружи арена не выглядит такой большой.
Джедсон также побывал на базе, где команда проводит тренировки, и сказал, что там готовятся к играм. Он отметил, что с нетерпением ждет работы с командой.
Джедсон Фернандеш уже присоединился к команде "Спартак". Пресс-служба клуба ранее показала видео с первой встречи португальского футболиста с главным тренером Деяном Станковичем.
Новый футболист будет выступать под номером 83 в составе "Спартака". Полузащитник уже включен в основной состав московской команды на сезон Российской Премьер-Лиги.