Tajribali yarim himoyachi Jeyms Milner o‘zining maydondagi raqamini o‘zgartirganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Endilikda u Angliyaning «Brayton» jamoasida 20-raqam ostida harakat qiladi. Bu qaror Milnerning sobiq jamoadoshi Diogu Jotaga hurmat ramzi sifatida qabul qilindi.
Jeyms Milner ilgari «Liverpul» klubida Diogu Jota bilan birga to‘p surgan va u bilan yaxshi do‘st bo‘lgan. Milnerning aytishicha, 20-raqamni tanlashi orqali u Jotaga bo‘lgan hurmatini ifoda etmoqchi.
Jeyms Milner o‘z intervyusida shunday dedi: “Men 20-raqamni olishni istadim. Bu bilan Diogu Jotaga hurmatimni bildiraman.
U ajoyib futbolchi va yaxshi inson edi. Uning raqamini Angliya Premer-ligasida kiyish men uchun katta sharaf bo‘ladi.” Avvalroq Milner «Brayton» safida 6-raqam ostida maydonga tushgan edi.
Eslatib o‘tamiz, Diogu Jota 3-iyul kuni Ispaniyada yuz bergan yo‘l transport hodisasida o‘zining ukasi Andre bilan birga vafot etgan. Ushbu fojiali voqeadan so‘ng, «Liverpul» klubi Jotaning 20-raqamini abadiy saqlashga qaror qilgan.

Джеймс Милнер выбрал номер 20 в честь Джоты в Брейтоне
Опытный полузащитник Джеймс Милнер сообщил о том, что изменил свой номер на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Теперь он будет выступать в команде Англии «Брайтон» под номером 20. Это решение было принято Милнером в знак уважения к его бывшему товарищу по команде Диогу Жоте.
Джеймс Милнер ранее играл в клубе «Ливерпуль» вместе с Диогу Жотой и был с ним хорошим другом. По словам Милнера, выбор номера 20 — это способ выразить свое уважение к Жоте.
В своем интервью Джеймс Милнер сказал: “Я хотел получить номер 20. Таким образом, я выражаю свое уважение Диогу Жоте.
Он был замечательным футболистом и хорошим человеком. Носить его номер в Английской Премьер-лиге будет для меня большой честью.” Ранее Милнер выходил на поле в «Брайтоне» под номером 6.
Напоминаем, что Диогу Жота трагически погиб 3 июля в результате дорожно-транспортного происшествия в Испании вместе со своим братом Андре. После этой трагической события клуб «Ливерпуль» решил навсегда сохранить номер 20 Жоты.