Tottenhem, Nyukasl va MYu Kolo-Muaniga qiziqmoqda
Parijning PSJ klubi hujumchisi Randal Kolo-Muani o‘tgan mavsum Turinning Yuventus jamoasida ijarada o‘ynagan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Endilikda u Angliya chempionatiga ko‘chib o‘tishi mumkin. Bu haqda Le Parisien nashri xabar bermoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Premyer-liganing bir nechta klublari fransiyalik futbolchiga qiziqish bildirgan. Xususan, Londonning Tottenhem, Nyukasl hamda Manchester Yunayted klublari Kolo-Muani xizmatlariga ehtiyoj sezmoqda.
O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida Randal Kolo-Muani Italiya A Seriyasida 16 ta uchrashuvda maydonga tushgan. U ushbu o‘yinlarda 8 ta gol urib, 1 ta golga uzatma bergan.
Hujumchining Parij klubi bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan. 26 yoshli futbolchining transfer qiymati taxminan 30 million yevroga baholanmoqda.
Shu bois, yozgi transfer oynasida Kolo-Muanining yangi jamoaga o‘tishi kutilmoqda. Mutaxassislar uning yangi chempionatda ham muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishiga ishonmoqda.

Тоттенхэм, Ньюкасл и МЮ интересуются Коло-Муани
Нападающий Парижского клуба ПСЖ Рандал Коло-Муани играл в аренде в Туринском Ювентусе в прошлом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Теперь он может перейти в Английскую премьер-лигу. Об этом сообщает издание Le Parisien.
Согласно информации, несколько клубов Премьер-лиги проявили интерес к французскому футболисту. В частности, Лондонские Тоттенхэм, Ньюкасл и Манчестер Юнайтед нуждаются в услугах Коло-Муани.
Во второй половине прошлого сезона Рандал Коло-Муани сыграл в 16 матчах Серии А Италии. Он забил 8 голов и сделал 1 голевую передачу в этих играх.
Контракт нападающего с Парижским клубом действителен до конца июня 2028 года. Трансферная стоимость 26-летнего футболиста оценивается примерно в 30 миллионов евро.
Таким образом, ожидается, что в летнее трансферное окно Коло-Муани перейдет в новую команду. Эксперты уверены, что он также сможет успешно выступить в новом чемпионате.