Tarkhanov: Spartakda pul bo‘lsa, transferga to‘sqinlik yo‘q
“Spartak” jamoasining sobiq murabbiyi Aleksandr Tarkhanov klubning rekord transferi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, poytaxt jamoasi Turkiyaning “Beshiktash” klubidan portugaliyalik yarim himoyachi Jedson Fernandesni 20 million yevro evaziga xarid qilgani ma’lum bo‘lgandi. Aleksandr Tarkhanovning ta’kidlashicha, hozirgi vaqtda Yevropa klublari yaxshi futbolchilar uchun 100 million yevrogacha pul to‘lamoqda va futbolchilar narxi tobora oshib bormoqda.
“Agar Spartakda mablag‘ bo‘lsa, nega uni sanash kerak? Pul bo‘lsa, futbolchi xarid qilishga hech qanday to‘sqinlik yo‘q”, — dedi Tarkhanov.
Jedson Fernandesning debyuti yaqin kunlarda bo‘lib o‘tishi mumkin. “Spartak” jamoasi Rossiya Premyer-ligasining uchinchi turi doirasida safarda “Akron” klubiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Ushbu uchrashuv 13:30da, Moskva vaqti bilan boshlanishi rejalashtirilgan. Klub rahbariyati va muxlislar Jedsonning o‘yinini sabrsizlik bilan kutmoqda.

Тарханова: Если у Спартака есть деньги, препятствий для трансфера нет
Бывший тренер команды "Спартак" Александр Тарканов высказал свое мнение о рекордном трансфере клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что столичная команда приобрела португальского полузащитника Жедсона Фернандеша у турецкого клуба "Бешикташ" за 20 миллионов евро. По словам Александра Тарканова, в настоящее время европейские клубы готовы платить за хороших футболистов до 100 миллионов евро, и цены на футболистов продолжают расти.
“Если в Спартаке есть средства, зачем их считать? Если есть деньги, то нет никаких препятствий для покупки футболиста”, — сказал Тарканов.
Дебют Жедсона Фернандеша может состояться в ближайшие дни. Команда "Спартак" проведет матч против клуба "Акрон" в рамках третьего тура Российской Премьер-Лиги.
Эта встреча запланирована на 13:30 по московскому времени. Руководство клуба и болельщики с нетерпением ждут игры Жедсона.