Yakovlev: Zenitda CSKA ustidan g‘alaba uchun imkoniyat bor
Rossiya chempionatining uchinchi turi markaziy uchrashuvida Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi o‘z maydonida Moskvaning CSKA klubini qabul qiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin bo‘yicha o‘z fikrini ilgari "Spartak" safida to‘p surgan Pavel Yakovlev bildirib o‘tdi. Yakovlevning so‘zlariga ko‘ra, "Zenit" uchun bu o‘yin juda qiyin bo‘ladi.
Shunga qaramay, u Sankt-Peterburg jamoasining g‘alabasiga ishonadi. Uning ta’kidlashicha, "Gazprom Arena" tomoshabinlari o‘z jamoasidan g‘alaba kutmoqda va "Zenit" bunga erisha olishi uchun barcha imkoniyatlarga ega.
"Zenit" va CSKA o‘rtasidagi bahs Sankt-Peterburgdagi stadionda ertaga, 3-avgust kuni o‘tkaziladi. Uchrashuv boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 18:00 ga belgilangan.
Hozirda "Zenit" Premer-liga turnir jadvalida oltinchi o‘rinda bormoqda. CSKA esa sakkizinchi pog‘onada joylashgan.
Mazkur o‘yin ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyatga ega bo‘lib, g‘alaba jamoalarning turnir jadvalidagi o‘rniga sezilarli ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Shu sababli, uchrashuv futbol muxlislari uchun qiziqarli va murosasiz kechishi kutilmoqda.

Яковлев: У Зенита есть возможность победить ЦСКА
В центральном матче третьего тура чемпионата России петербургский "Зенит" примет московский клуб ЦСКА на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Своё мнение по этому матчу высказал Павел Яковлев, ранее игравший за "Спартак". По словам Яковлева, для "Зенита" эта игра будет очень сложной.
Тем не менее, он верит в победу петербургской команды. Он подчеркивает, что зрители на "Газпром Арене" ожидают победы от своей команды, и "Зенит" имеет все шансы на это.
Матч между "Зенитом" и ЦСКА пройдет на стадионе в Санкт-Петербурге завтра, 3 августа. Начало встречи назначено на 18:00 по московскому времени.
В настоящее время "Зенит" занимает шестое место в таблице премьер-лиги. ЦСКА располагается на восьмой позиции.
Этот матч имеет важное значение для обеих команд, и победа может существенно повлиять на их место в турнирной таблице. Поэтому встреча ожидается интересной и бескомпромиссной для футбольных болельщиков.