Jedson Fernandes transferi Spartak uchun muhim voqea bo‘ldi
Futbol bo‘yicha mutaxassis Aleksandr Tochilin Jedson Fernandesning Turkiyaning "Beshiktash" jamoasidan Moskvaning "Spartak" klubiga o‘tishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu transfer Rossiya futboli uchun muhim voqea hisoblanadi. Tochilinning so‘zlariga ko‘ra, Fernandes sifatli futbolchi sanaladi, biroq u darhol "Spartak" o‘yinini tubdan o‘zgartira olmasligi mumkin.
Shunga qaramay, aynan uning jamoaga qo‘shilishi orqali "Spartak" muvozanatga erishishi ehtimoli borligini ta’kidladi. Ma’lumotlarga ko‘ra, "Spartak" klubi portugaliyalik futbolchini sotib olish uchun "Beshiktash"ga 20,8 million yevro to‘lagan.
Bu transfer jamoaning kelgusi mavsumdagi natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Eslatib o‘tamiz, Dejan Stankovich boshchiligidagi "Spartak" jamoasi Rossiya chempionatidagi navbatdagi uchrashuvini safarda "Akron" klubiga qarshi o‘tkazadi.
Ushbu uchrashuv 3-avgust kuni Samaradagi stadionda bo‘lib o‘tadi. Mazkur o‘yin jamoaning yangi futbolchi bilan ilk sinovi sifatida qiziqish uyg‘otmoqda.

Трансфер Жедсона Фернандеса стал важным событием для Спартака
Футбольный эксперт Александр Точилин высказал свое мнение о переходе Джедсона Фернандеса из турецкого клуба "Бешикташ" в московский "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, этот трансфер является важным событием для российского футбола. По словам Точилина, Фернандес считается качественным футболистом, однако он может не сразу кардинально изменить игру "Спартака".
Тем не менее, он подчеркнул, что именно его присоединение к команде может повысить шансы "Спартака" на достижение баланса. Согласно информации, клуб "Спартак" заплатил "Бешикташу" 20,8 миллиона евро за португальского футболиста.
Ожидается, что этот трансфер положительно скажется на результатах команды в следующем сезоне. Напоминаем, что команда "Спартак" под руководством Деяна Станковича проведет следующий матч в российском чемпионате против клуба "Акрон" на выезде.
Этот матч пройдет 3 августа на стадионе в Самаре. Данная игра вызывает интерес как первая проверка команды с новым футболистом.