Sobiq "Baltika" jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Nepomnyashchiy "Spartak" klubiga markaziy yarim himoyachi Jedson Fernandesning qo‘shilishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, "Spartak" jamoasining joriy mavsumdagi imkoniyatlarini aniq baholash qiyin, chunki bu klubning natijalari oldindan aytib bo‘lmaydi. U Jedson Fernandes haqida gapirib, uning kuchli va tajribali futbolchi ekanini e’tirof etdi.
Shuningdek, Nepomnyashchiy, Fernandes darhol "Spartak"ka yordam bera olishi yoki klub o‘yiniga tezda moslasha olishi borasida ishonchi yo‘qligini ham qayd etdi. Eslatib o‘tamiz, 3-avgust kuni "Spartak" safarda "Akron" jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 13:30 da boshlanadi. O‘yinning borishini matnli onlayn tarzda kuzatib borish imkoniyati mavjud.
Shu orqali futbol ishqibozlari barcha muhim voqealardan xabardor bo‘lib turishlari mumkin. Jedson Fernandesning yangi jamoasiga tezda moslashishi va "Spartak" uchun foydali o‘yin ko‘rsatishi muxlislarni qiziqtirmoqda.

Непомнящий: Едсон пока не сможет сразу помочь Спартаку
Бывший главный тренер "Балтики" Валерий Непомнящий высказал свое мнение о присоединении центрального полузащитника Jedson Fernandes к клубу "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, трудно точно оценить возможности команды "Спартак" в текущем сезоне, так как результаты этого клуба непредсказуемы. Он отметил, что Jedson Fernandes является сильным и опытным футболистом.
Также Непомнящий отметил, что не уверен, сможет ли Fernandes сразу помочь "Спартаку" или быстро адаптироваться к игре клуба. Напоминаем, что 3 августа "Спартак" проведет матч против команды "Акрон" на выезде.
Встреча начнется в 13:30 по московскому времени. Есть возможность следить за ходом игры в текстовом онлайн-формате.
Таким образом, футбольные болельщики смогут быть в курсе всех важных событий. Быстрая адаптация Jedson Fernandes в новой команде и его полезная игра для "Спартака" интересует болельщиков.