Xavi Simons “Chelsi”ga o‘tish oldidan o‘yinda qatnashmadi
“RB Leyptsig” jamoasi yangi mavsumga tayyorgarlik doirasida shanba kuni “Atalanta”ga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda “RB Leyptsig”ning hujumkor yarim himoyachisi Xavi Simons ishtirok etmadi. Mashhur futbol yangiliklari bo‘yicha manbalarga ko‘ra, bu holat Londonning “Chelsi” klubi futbolchiga qiziqish bildirayotgani bilan bog‘liq.
Xavi Simonsda jarohat yoki boshqa muammolar yo‘qligi aytilmoqda. U uchrashuvni o‘tkazib yuborishiga asosiy sabab sifatida “Chelsi”ga o‘tishga bo‘lgan aniq istagi ko‘rsatilgan.
Mashhur futbol sharhlovchisi Fabrizio Romano ijtimoiy tarmoqlarda Xavi Simons klubni tark etishni xohlayotgani haqida yozib, vaziyatga aniqlik kiritdi. Shuningdek, Transfermarkt portali mutaxassislariga ko‘ra, 22 yoshli Xavi Simonsning transfer qiymati hozirda 70 million yevroga baholanmoqda.
Shu tariqa, futbolchining kelajagi borasida hali aniq qaror qabul qilinmagan bo‘lsa-da, uning “Chelsi”ga o‘tishi ehtimoli yuqori baholanmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda.

Хави Симонс не участвовал в игре перед переходом в "Челси"
Команда «РБ Лейпциг» провела товарищеский матч против «Аталанты» в субботу в рамках подготовки к новому сезону. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче не участвовал атакующий полузащитник «РБ Лейпциг» Хави Симонс. По данным известных футбольных новостных источников, это связано с интересом лондонского клуба «Челси» к футболисту.
Сообщается, что у Хави Симонса нет травм или других проблем. Основной причиной его пропуска встречи указано его явное желание перейти в «Челси».
Известный футбольный комментатор Фабрицио Романо в социальных сетях написал о том, что Хави Симонс хочет покинуть клуб, уточнив ситуацию. Также, по данным специалистов портала Transfermarkt, трансферная стоимость 22-летнего Хави Симонса в настоящее время оценивается в 70 миллионов евро.
Таким образом, хотя окончательное решение о будущем футболиста еще не принято, вероятность его перехода в «Челси» оценивается как высокая. Переговоры между клубом и футболистом продолжаются.