Newkasl klubi Germaniyaning RB Leyptsig jamoasining hujumchisi Benjamin Sheshkoni sotib olish bo‘yicha yetakchilik qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, vaziyat o‘zgarishi mumkin. Avvalroq, Newkasl ham Leyptsig klubi bilan, ham futbolchining o‘zi bilan kelishuvga erishgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Bu borada Newkasl Manchester Yunayted klubini ortda qoldirgan. Shunga qaramay, jurnalist Aleks Krukning so‘nggi ma’lumotlariga ko‘ra, Newkasl klubi vakillari hali ham Sheshko o‘z fikrini o‘zgartirib, Manchester Yunaytedga o‘tishni xohlashi mumkinligidan xavotirda.
Futbolchi ingliz klubidan munosib taklif kutib, shoshilmayapti. Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, Newkasl klubi 22 yoshli hujumchi uchun 80 million yevrodan ko‘proq mablag‘ to‘lashga rozi bo‘lgan.
Manchester Yunayted esa hozircha bu miqdordagi talabni qondirishga tayyor emas. Shu sababli, Sheshkoning kelajagi borasida hali aniq qaror qabul qilinmagan.
Mazkur transfer bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda va futbolchining qaysi klubga o‘tishi yaqin kunlarda ma’lum bo‘lishi kutilmoqda.

Шешко в трансфере Ньюкасла на высоте, но есть опасения
Клуб Ньюкасл ведет переговоры о покупке нападающего немецкой команды РБ Лейпциг Бенжамена Шешко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако ситуация может измениться. Ранее сообщалось, что Ньюкасл достиг соглашения как с клубом Лейпциг, так и с самим футболистом.
В этом вопросе Ньюкасл обошел клуб Манчестер Юнайтед. Тем не менее, по последним данным журналиста Алекса Крука, представители клуба Ньюкасл все еще обеспокоены тем, что Шешко может изменить свое мнение и захотеть перейти в Манчестер Юнайтед.
Футболист не спешит, ожидая достойного предложения от английского клуба. Согласно имеющимся данным, клуб Ньюкасл согласен заплатить более 80 миллионов евро за 22-летнего нападающего.
Манчиестер Юнайтед пока не готов удовлетворить этот запрос. Поэтому окончательное решение о будущем Шешко еще не принято.
Переговоры по данному трансферу продолжаются, и ожидается, что в ближайшие дни станет известно, в какой клуб перейдет футболист.