Galaktionov: So‘nggi daqiqalarda raqibga imkon bermaslik kerak
“Lokomotiv” jamoasi bosh murabbiyi Mixail Galaktionov “Pari NN” jamoasiga qarshi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv davomida tashabbus bizda edi va 3:1 hisobida oldinda borayotgan edik. To‘rtinchi golni ham urishimiz mumkin edi, shunda o‘yin yanada osonroq yakunlanardi.
Biroq, o‘zimizga ortiqcha bosim yaratib, raqibga javob golini urish imkonini berdik. Bu esa, raqibga o‘yinga qaytish uchun yo‘l ochdi.
Ayniqsa, so‘nggi 15 daqiqada bunday harakatlar qilish to‘g‘ri emas. Futbolchilarga o‘yindan keyin ikki kun dam olib, uchinchi kuni yana maydonga tushish qiyinligini, havoning issiqligi ham ta’sir qilayotganini aytdik.
Shunday vaziyatlarda kuch topib, raqibga imkon bermaslik zarur. Shunga qaramay, safarda qiyin o‘yinda g‘alabaga erishdik.
Umuman olganda, o‘yin ko‘proq bizning nazoratimizda bo‘ldi. Yana bir necha vaziyatda gol ura olardik, imkoniyatlarimiz bor edi.
Natijadan qoniqish bildiramiz, faqat so‘nggi daqiqalarda raqibga imkoniyat berganimizdan tashqari. Murabbiy sifatida, qisqa vaqt ichida har ikki jamoa gol urganida, o‘yin muvozanatini tiklash haqida o‘ylayman.
Buni almashtirishlar yoki futbolchilarga ko‘rsatmalar berish orqali amalga oshirish mumkin. Masalan, Batraqovni almashtirish rejamizda yo‘q edi, lekin sharoit tufayli bunga to‘g‘ri keldi.
Dastlab ikki hujumchi bilan o‘ynadik, keyin esa yarim himoyaga yana bir futbolchi qo‘shdik, shu tariqa himoyachilarga yordam berishga harakat qildik. Batraqovda jarohat yo‘q, ammo biz xavf tug‘dirmaslik uchun uni almashtirdik.
U o‘yinni davom ettirishga tayyor edi, biroq mushaklarida og‘riq paydo bo‘ldi. U yaqinda Kubok o‘yinida ham ishtirok etgan, shuning uchun unga dam olish imkonini berishni ma’qul topdik.

Галактионов: В последние минуты нельзя давать сопернику шансов
Главный тренер команды "Локомотив" Михаил Галактионов высказал свои мысли после матча с командой "Пари НН". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ходе встречи инициатива была у нас, и мы вели со счетом 3:1. Мы могли забить и четвертый гол, тогда игра завершилась бы еще легче.
Однако, создав для себя излишнее давление, мы дали сопернику возможность забить ответный гол. Это открыло путь сопернику вернуться в игру.
Особенно в последние 15 минут такие действия недопустимы. Мы сказали футболистам, что после игры нужно отдохнуть два дня, а на третий день снова выходить на поле сложно, также влияет жара.
В таких ситуациях необходимо находить силы и не давать сопернику шансов. Тем не менее, мы добились победы в сложном выездном матче.
В целом, игра была больше под нашим контролем. Мы могли забить еще в нескольких ситуациях, у нас были возможности.
Мы удовлетворены результатом, только кроме того, что в последние минуты мы дали сопернику шанс. Как тренер, я думаю о том, как восстановить баланс игры, когда обе команды забивают за короткий промежуток времени.
Это можно сделать через замены или указания футболистам. Например, у нас не было в планах заменять Батракова, но из-за обстоятельств это оказалось необходимым.
Сначала мы играли с двумя нападающими, затем добавили еще одного игрока в полузащиту, таким образом пытались помочь защитникам. У Батракова нет травмы, но мы заменили его, чтобы не создавать рисков.
Он был готов продолжать игру, но у него появилась боль в мышцах. Он недавно также участвовал в Кубковом матче, поэтому мы решили дать ему возможность отдохнуть.