Nuri Shaxin “Beshiktosh” bosh murabbiyligiga nomzod bo‘ldi
Dortmundning “Borussiya” jamoasining sobiq bosh murabbiyi Nuri Shaxin yangi klub e’tiboriga tushgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turkiyalik mutaxassis o‘tgan mavsum boshida “Borussiya” jamoasini boshqargan edi, biroq joriy yilning yanvar oyida lavozimidan ozod etilgan. Shundan so‘ng, 36 yoshli murabbiy hali boshqa jamoa bilan shartnoma imzolamagan.
Ammo yaqin orada u yana ish boshlashi mumkin. Mashhur jurnalist Fabrizio Romano bergan ma’lumotga ko‘ra, Nuri Shaxin “Beshiktosh” klubi bosh murabbiyligiga nomzodlar ro‘yxatining yuqori qismida turibdi.
Hozirda klub rahbariyati norvegiyalik murabbiy Ule Gunnar Sulshyer bilan hamkorlikni tugatishni va uning o‘rniga mahalliy mutaxassisni taklif etishni ko‘rib chiqmoqda. Eslatib o‘tamiz, Nuri Shaxin bungacha ham Turkiyada ishlagan.
U Dortmundga qaytishidan avval “Antalyaspor” jamoasida bosh murabbiy lavozimida faoliyat yuritgan. “Beshiktosh” jamoasi o‘tgan mavsum Turkiya chempionatida to‘rtinchi o‘rinni egallagan.

Нури Шахин стал кандидатом на пост главного тренера "Бешикташа"
Бывший главный тренер дортмундской «Боруссии» Нури Шахин попал в поле зрения нового клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Турецкий специалист возглавлял команду «Боруссия» в начале прошлого сезона, однако в январе текущего года был освобожден от должности. С тех пор 36-летний тренер еще не подписал контракт с другой командой.
Тем не менее, в ближайшее время он может снова начать работу. По информации известного журналиста Фабрицио Романо, Нури Шахин находится в верхней части списка кандидатов на пост главного тренера клуба «Бешикташ».
В настоящее время руководство клуба рассматривает возможность завершения сотрудничества с норвежским тренером Уле Гуннаром Сульшером и приглашения местного специалиста на его место. Напоминаем, что Нури Шахин ранее также работал в Турции.
Перед возвращением в Дортмунд он занимал должность главного тренера в команде «Антальяспор». Команда «Бешикташ» заняла четвертое место в турецком чемпионате в прошлом сезоне.