Kordoba: Hakamlar ba’zan to‘xtatmaslikka sabab topadi
«Krasnodar» hujumchisi Jon Kordoba Premyer-liganing uchinchi turida «Dinamo» ustidan qozonilgan g‘alabadan so‘ng hakamlik haqida berilgan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kolumbiyalik futbolchidan unga nisbatan juda qattiq o‘ynalganiga qaramay, hakamlik uni hayratda qoldirdimi, deb so‘rashdi. Kordoba o‘z javobida hakamlar o‘z ishini yaxshi tushunishini, vaziyatlarni anglab yetishini ta’kidladi.
Uning fikricha, hakamlarning ayrim holatlarda unga nisbatan qoidabuzarliklarni to‘xtatmaslikka o‘z sabablari bor, biroq u bunga qaramay ishini davom ettirishini bildirdi. Kordoba bu holat kelajakda o‘zgaradimi-yo‘qmi, vaqt ko‘rsatishini aytdi.
Ma’lumki, ushbu uchrashuvda g‘alaba golini aynan Jon Kordoba kiritdi. U o‘yinning yakuniga yaqin, 87-daqiqada raqib darvozasini ishg‘ol qildi va jamoasiga muhim g‘alabani taqdim etdi.
Endi Murad Musayev boshchiligidagi «Krasnodar» Rossiya chempionati doirasida safarda «Orenburg»ga qarshi o‘yin uchun tayyorgarlik ko‘radi.

Кордоба: Арбитры иногда находят причины не останавливать
Нападающий «Краснодара» Хуан Кордоба ответил на вопрос о судействе после победы над «Динамо» в третьем туре Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
У колумбийского футболиста спросили, удивило ли его судейство, несмотря на то что с ним играли очень жестко. Кордоба в своем ответе отметил, что судьи хорошо понимают свою работу и осознают ситуации.
По его мнению, у судей в некоторых случаях есть свои причины не останавливать нарушения в его отношении, однако он заявил, что, несмотря на это, продолжит свою работу. Кордоба сказал, что время покажет, изменится ли эта ситуация в будущем.
Известно, что именно Хуан Кордоба забил победный гол в этом матче. Он поразил ворота соперника на 87-й минуте, ближе к концу игры, и подарил своей команде важную победу.
Теперь «Краснодар» под руководством Мурада Мусаева готовится к выездному матчу против «Оренбурга» в рамках чемпионата России.