Jedson Fernandes "Spartak"da Akron bilan o‘yinda debyut qiladi
Portugaliyalik yarim himoyachi Jedson Fernandes Moskvaning Spartak jamoasi safida Rossiya oliy ligasining uchinchi turida Akron jamoasiga qarshi o‘yinda debyut qiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
26 yoshli futbolchi bugungi uchrashuvda Spartakning asosiy tarkibidan o‘rin oldi. Poytaxt jamoasining matbuot xizmati bugungi uchrashuvda ishtirok etishi mumkin bo‘lgan futbolchilar ro‘yxatini e’lon qildi.
Spartakning asosiy tarkibi quyidagicha: darvozabon Maksimenko, himoyachilar Xlusevich, Duarte, Litvinov, Ryabchuk, yarim himoyachilar Umyarov, Martins, Barco, Jedson, hujumchilar Ugalde va Garsiya. Zaxira o‘rindig‘ida esa quyidagi futbolchilar joy olgan: darvozabonlar Pomazun va Dovbnya, shuningdek Babich, Guziev, Denisov, Zobnin, Prutsev, Zorin, Dmitriev, Solari va Massalyga.
Akron va Spartak o‘rtasidagi uchrashuv boshlanishi Toshkent vaqti bilan soat 15:30 ga mo‘ljallangan. Barcha voqealarni matnli tarzda LiveResult portalida kuzatib borishingiz mumkin.

Jedson Fernandes дебютирует в "Спартаке" в матче с Акроном
Португальский полузащитник Джедсон Фернандеш дебютирует в составе московского "Спартака" в матче третьего тура Российской Премьер-Лиги против команды "Акрон". Об этом сообщает Euro-football.ru.
26-летний футболист вошел в основной состав "Спартака" на сегодняшнюю встречу. Пресс-служба столичного клуба опубликовала список игроков, которые могут участвовать в сегодняшнем матче.
Основной состав "Спартака" выглядит следующим образом: вратарь Максименко, защитники Хлусевич, Дуарте, Литвинов, Рябчук, полузащитники Умяров, Мартинс, Барко, Джедсон, нападающие Угальде и Гарсия. На скамейке запасных расположились следующие футболисты: вратари Помазун и Довбня, а также Бабич, Гузиев, Денисов, Зобнин, Прутцев, Зорин, Дмитриев, Солари и Масаллыга.
Начало матча между "Акроном" и "Спартаком" запланировано на 15:30 по ташкентскому времени. Все события можно отслеживать в текстовом формате на портале LiveResult.