Jedson Fernandes ilk o‘yinida o‘zini ko‘rsata olmadi
Ushbu bahsda “Spartak” tarkibida yaqinda “Beshiktash” klubidan kelib qo‘shilgan yangi yarim himoyachi Jedson Fernandes ilk bor maydonga tushdi. Poytaxt klubining sobiq sport direktori Aleksandr Shikunov portugaliyalik futbolchining ushbu uchrashuvdagi o‘yinini baholadi.
Shikunovning so‘zlariga ko‘ra, Fernandes birinchi o‘yinda o‘zini namoyon qila olmadi. Uning aytishicha, bu futbolchi uchun ilk uchrashuv bo‘lgani, ob-havo issiqligi va safar o‘yini bo‘lgani sababli ko‘pchilik futbolchilarga moslashish uchun vaqt kerak bo‘ladi.
Hozircha Fernandesdan kutilgan natija ko‘zga tashlanmadi. Mutaxassis fikriga ko‘ra, ikki jamoa ham bir ochkodan olishga munosib edi va natija adolatli bo‘ldi.
Shuningdek, Jedson Fernandes o‘zining haqiqiy mahoratini yaqin kunlarda bo‘lib o‘tadigan “Lokomotiv”ga qarshi poytaxt derbisida ko‘rsatish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Ushbu uchrashuv kelayotgan shanba kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Jedson Fernandes не смог проявить себя в своем первом матче
В этом поединке в составе “Спартака” дебютировал новый полузащитник Джедсон Фернандес, который недавно присоединился из клуба “Бешикташ”. Бывший спортивный директор столичного клуба Александр Шикунов оценил игру португальского футболиста в этом матче.
По словам Шикунова, Фернандес не смог проявить себя в первом матче. Он отметил, что это была первая игра для футболиста, а также из-за жары и выездного матча многим игрокам потребуется время для адаптации.
Пока что ожидаемый результат от Фернандеса не проявился. По мнению специалиста, обе команды заслуживали по одному очку, и результат был справедливым.
Кроме того, Джедсон Фернандес получит возможность продемонстрировать свои истинные способности в столичном дерби против “Локомотива”, которое запланировано на ближайшую субботу.