Bidjiyev: “Axmat”ning bo‘yi ustunligiga yechim izlaymiz
“Dinamo” Maxachkala jamoasining bosh murabbiyi Hasanbi Bidjiyev “Match TV”ga “Axmat”ga qarshi o‘yin oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiy har bir o‘yin bir xil ahamiyatga ega ekanini, har safar jamoa eng yuqori darajada tayyorlanib maydonga chiqishini ta’kidladi. Bugungi uchrashuv esa Kavkaz derbisi bo‘lgani uchun o‘ziga xos muhim ahamiyatga ega.
“Axmat” jamoasi mavsum oralig‘ida ancha o‘zgardi. Bu yangi o‘yin va yangi hissiyotlar.
Murabbiy tomoshabinlar uchun qiziqarli va oson bo‘lmagan o‘yin bo‘lishini kutayotganini aytdi. Bidjiyev “Axmat”ning ba’zi futbolchilari baland bo‘yi bilan ajralib turishini, bu kabi vaziyatlarda har doim jamoa eng yaxshi yechimlarni izlashga harakat qilishini ta’kidladi.
Ularning ustunligi bo‘yda ekanini tan oladi, biroq bu kabi holatlarda jamoa doimo yechim topishga intiladi. Suhbat davomida yangi futbolchilar mavzusi ham ko‘tarildi.
“Axmat”da ko‘plab yangi futbolchilar bor, “Dinamo”da esa ular kamroq. Murabbiy bu borada aniq fikr bildirmadi, har qanday holatda ham o‘yin natijasi maydondagi harakatga bog‘liq ekani, yangi futbolchilarga moslashish uchun vaqt kerakligini aytdi.
Eng muhimi, har bir jamoa o‘z o‘yinini ko‘rsatishga harakat qilishi zarurligini qayd etdi. Abakara va Ibisheva haqida so‘ralganda, murabbiy bu futbolchilar oldin “Dinamo” uchun muhim bo‘lganini, ular bilan yaxshi munosabatlar saqlanib qolganini bildirdi.
Uchrashganlarida bir-birini xursandchilik bilan kutib olishgan, ammo bugun har ikki tomon har xil jamoa safida maydonga chiqadi. Shu sababli, o‘yin o‘z qonunlariga ega bo‘ladi.

Биджиев: “Ахмат”а высоту преимущества ищем
Главный тренер команды "Динамо" Махачкала Хассанби Биджиев поделился своими мыслями перед игрой против "Ахмата" в интервью "Матч ТВ". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тренер отметил, что каждая игра имеет одинаковое значение, и команда каждый раз выходит на поле в максимальной готовности. Сегодняшняя встреча имеет особое значение, так как это Кавказское дерби.
Команда "Ахмат" значительно изменилась в межсезонье. Это новая игра и новые эмоции.
Тренер сказал, что ожидает интересной и непростой игры для зрителей. Биджиев отметил, что некоторые футболисты "Ахмата" выделяются своим высоким ростом, и в таких ситуациях команда всегда старается искать лучшие решения.
Он признает, что их преимущество в росте, однако в таких ситуациях команда всегда стремится найти решение. В ходе беседы также поднялась тема новых футболистов.
В "Ахмате" много новых футболистов, в "Динамо" же их меньше. Тренер не стал давать четкий ответ на этот счет, отметив, что в любом случае результат игры зависит от действий на поле, и новым футболистам нужно время для адаптации.
Он подчеркнул, что самое важное — это то, что каждая команда должна стараться показать свою игру. Когда его спросили о Абакаре и Ибишеве, тренер сообщил, что эти футболисты ранее были важны для "Динамо", и с ними сохранились хорошие отношения.
При встрече они радостно приветствовали друг друга, однако сегодня обе стороны выйдут на поле в разных командах. Поэтому игра будет иметь свои законы.