U jamoaning hozirgi o‘yiniga o‘z munosabatini bildirdi. Deyan Stankovich boshchiligidagi “Spartak” futbolchilari Rossiya chempionatining dastlabki uch turida atigi to‘rt ochko jamg‘arishga muvaffaq bo‘ldi.
So‘nggi uchrashuvda “Spartak” Tolyatti shahrining “Akron” jamoasiga qarshi maydonga tushib, o‘yin 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. Kamotschi o‘z fikrida: “Endi yanada ko‘proq harakat qilish va diqqatni oshirish vaqti keldi.
Baribir, chempionat hali tugamadi. ‘Spartak’da men klubdan ketganimdan beri muammolar o‘zgarmagan”, — deb ta’kidladi.
Keyingi turda “Spartak”ning raqibi “Lokomotiv” bo‘ladi. “Lokomotiv” joriy mavsum chempionatni uchta o‘yinda uch g‘alaba bilan boshlagan.
“Spartak” esa o‘z oldiga qo‘yilgan vazifalarni bajarish uchun jamoaviy harakat va natijani yaxshilash ustida ishlashi zarur. Hozirda klub oldida turgan asosiy vazifa – o‘z o‘yinini topish va natijani yaxshilashdir.

Камотчи: Проблемы Спартака по-прежнему остаются нерешенными
Итальянский специалист Франко Камоцци ранее работал советником бывшего президента московского клуба «Спартак» Леонида Федуна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о текущей игре команды. Футболисты «Спартака» под руководством Деяна Станковича смогли набрать всего четыре очка в первых трех турах чемпионата России.
В последнем матче «Спартак» вышел на поле против команды «Акрон» из Тольятти, игра завершилась вничью 1:1. Камоцци отметил: «Теперь пришло время действовать более активно и повышать концентрацию.
Тем не менее, чемпионат еще не закончился. Проблемы в ‘Спартаке’ с тех пор, как я покинул клуб, не изменились», — подчеркнул он.
В следующем туре соперником «Спартака» станет «Локомотив». «Локомотив» начал текущий сезон чемпионата с трех побед в трех матчах.
«Спартаку» необходимо работать над командными действиями и улучшением результата, чтобы выполнить поставленные задачи. Основная задача клуба на данный момент – найти свою игру и улучшить результат.