Sobiq futbolchi, poytaxt Moskvaning CSKA hamda Sankt-Peterburgning Zenit jamoalarida o‘ynagan Dmitriy Xomuxa oxirgi uchrashuvda Zenit darvozaboni Evgeniy Latyshonok o‘z darvozasiga gol o‘tkazib yuborgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Rossiya chempionati – RPLning uchinchi turi doirasida bo‘lib o‘tdi va unda Zenit hamda CSKA jamoalari 1:1 hisobida durang o‘ynashdi. Dmitriy Xomuxa ushbu vaziyatda darvozabonning aybi yo‘qligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, raqib tomonidan kuchli va aniq zarba berilgan, bu esa darvozabon uchun to‘pga javob qaytarishni juda qiyinlashtirgan. Xomuxaning fikriga ko‘ra, darvozabonning bu holatda to‘pni ushlab qolishi deyarli imkonsiz edi.
Mazkur o‘yindan so‘ng Zenit va CSKA jamoalari besh ochkodan to‘plab, Rossiya chempionati jadvalida mos ravishda oltinchi va yettinchi o‘rinlarni egallab turibdi. Zenit jamoasining darvozaboni Evgeniy Latyshonok Krasnodar futbol maktabi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi va u o‘tgan yildan buyon Zenit safida harakat qilmoqda.
Joriy mavsumda u uchta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol o‘tkazib yuborgan va hali biror marta darvozasi daxlsizligini saqlab qololmagan.

Хомуха: Вратарь Зенита не виноват в голе
Бывший футболист, игравший за московский ЦСКА и санкт-петербургский Зенит, Дмитрий Хомуха высказал мнение о том, что вратарь Зенита Евгений Латышонок не виноват в пропущенном голе в последнем матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч прошел в рамках третьего тура чемпионата России – РПЛ, в котором Зенит и ЦСКА сыграли вничью 1:1. Дмитрий Хомуха отметил, что в данной ситуации вратарь не виноват.
По его словам, удар был сильным и точным, что значительно усложнило вратарю возможность отразить мяч. По мнению Хомухи, вратарю было практически невозможно удержать мяч в этой ситуации.
После данного матча Зенит и ЦСКА набрали по пять очков и занимают соответственно шестое и седьмое места в таблице чемпионата России. Вратарь команды Зенит Евгений Латышонок является воспитанником футбольной школы Краснодара и выступает за Зенит с прошлого года.
В текущем сезоне он выходил на поле в трех матчах, пропустив четыре гола, и пока ни разу не смог сохранить свои ворота в неприкосновенности.