Romano: Inter Adeyemi bilan hali muzokara boshlamadi
Dortmundning "Borussiya" klubi hujumchisi Karim Adeyemining Italiyaning "Inter" jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Inter" jamoasi hujum chizig‘ini kuchaytirish ustida ishlamoqda. Ularning asosiy transfer maqsadi hozirda "Atalanta"da to‘p surayotgan Ademola Lukman hisoblanadi.
Biroq, "Atalanta" klubi bilan olib borilayotgan muzokaralar oson kechmayapti. Shu sababli, klub boshqa futbolchilar nomzodini ham ko‘rib chiqmoqda.
Shu bilan birga, taniqli futbol jurnalisti Fabrizio Romano "Inter" va Karim Adeyemi o‘rtasida hozircha hech qanday aloqa bo‘lmaganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Adeyemi va Lukman bir kompaniya orqali agentlik xizmatlaridan foydalanadi.
Biroq, agentlar bilan o‘tkazilgan suhbatlarda faqat Lukman haqida muzokara olib borilgan. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Karim Adeyemining bozor bahosi 45 million yevro atrofida.
23 yoshli futbolchining "Borussiya" klubi bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilgacha mo‘ljallangan. Shu sababli, uning transferi oson kechmasligi mumkin.
Hozircha Adeyemi transferi bo‘yicha rasmiy taklif yoki muzokaralar bo‘lgani tasdiqlanmagan. "Inter" esa hozircha asosiy e’tiborni Lukman transferiga qaratmoqda.

Романо: Интер с Адеями еще не начал переговоры
Появились сообщения о том, что нападающий дортмундской "Боруссии" Карим Адейеми может перейти в итальянский "Интер". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "Интер" работает над усилением своей атакующей линии. Их основной трансферной целью в настоящее время является Адемола Лукман, который выступает за "Аталанту".
Однако переговоры с клубом "Аталанта" проходят не так легко. Поэтому клуб рассматривает и других кандидатов.
В то же время известный футбольный журналист Фабрицио Романо подчеркнул, что между "Интером" и Каримом Адейеми пока не было никакого контакта. По его словам, Адейеми и Лукман пользуются услугами агентства через одну компанию.
Тем не менее, в разговорах с агентами обсуждался только Лукман. Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость Карима Адейеми составляет около 45 миллионов евро.
У 23-летнего футболиста действующий контракт с "Боруссией" до 2027 года. Поэтому его трансфер может быть не таким простым.
На данный момент не подтверждено наличие официального предложения или переговоров по трансферу Адейеми. "Интер" пока сосредоточен на трансфере Лукмана.