Manchester Yunayted bosh murabbiyi Ruben Amorim jamoaning hozirgi tarkibi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, yaqinda jamoaga Mateus Kun’ya va Brayan Mbeumo qo‘shildi. Shu bilan birga, Viktor Lindelof, Kristian Eriksen, Jonni Evans va Markus Reshford klubni tark etdi.
Ruben Amorimning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning kuchayishi uchun yana futbolchilar qo‘shilishi mumkin, biroq hozirgi tarkibda ham kuchli raqobat mavjud. U: “Albatta, jamoa yangi futbolchilar hisobiga yanada kuchli bo‘lishi mumkin.
Lekin hozirgi tarkibda ham yetarlicha raqobat bor. Biz shu futbolchilar bilan ishlashda davom etamiz, ular bilan ham o‘sish imkoniyati ko‘p.
Men tarkibdan juda mamnunman”, – deya ta’kidlab o‘tdi. Ma’lum qilinishicha, 17 avgust kuni Manchester Yunayted o‘z maydonida, ya’ni Old Trafford stadionida, Angliyaning Arsenal jamoasi bilan yangi mavsumning birinchi tur uchrashuvida maydonga tushadi.
Bu uchrashuv yangi mavsum uchun muhim sinov bo‘lishi kutilmoqda. Jamoada yuz berayotgan o‘zgarishlar va murabbiyning ishonchi, muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Аморим: состав Манчестер Юнайтед готов к конкуренции
Главный тренер Манчестер Юнайтед Рубен Аморим высказал свое мнение о текущем составе команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, недавно в команду присоединились Матеус Кунья и Брайан Мбеумо. В то же время Виктор Линделеф, Кристиан Эриксен, Джонни Эванс и Маркус Рэшфорд покинули клуб.
Согласно словам Рубена Аморима, для усиления команды могут присоединиться еще футболисты, однако в текущем составе уже существует сильная конкуренция. Он отметил: “Конечно, команда может стать еще сильнее за счет новых футболистов.
Но в текущем составе также достаточно конкуренции. Мы продолжим работать с этими футболистами, у них тоже много возможностей для роста.
Я очень доволен составом”, – подчеркнул он. Известно, что 17 августа Манчестер Юнайтед на своем поле, а именно на стадионе Олд Траффорд, встретится с командой Арсенал в первом туре нового сезона.
Этот матч ожидается как важное испытание для нового сезона. Изменения в команде и уверенность тренера вызывают большой интерес среди болельщиков.