Tomas Parti "Vilyarreal" bilan 2027 yilgacha shartnoma tuzdi
Londonning "Arsenal" klubi sobiq yarim himoyachisi Tomas Parti yana Ispaniyaga qaytmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
32 yoshli futbolchi "Vilyarreal" jamoasi bilan shartnoma shartlarini kelishib oldi. Bu haqda jurnalist Nikolo Skira xabar berdi.
Tomonlar o‘rtasidagi kelishuv 2027 yilning o‘rtalariga qadar mo‘ljallangan. Gana terma jamoasi futbolchisi "Vilyarreal"ga erkin agent sifatida o‘tadi, chunki uning "Arsenal" bilan tuzgan shartnomasi 1 iyul kuni yakunlangan.
Tomas Parti 2020 yildan beri "Arsenal" safida o‘ynab kelgan edi. Angliyaga ko‘chib o‘tishidan oldin u Madridning "Atletiko" jamoasi sharafini himoya qilgan.
Futbolchi La Ligada jami 163 ta o‘yin o‘tkazgan, Angliya Premer-ligasida esa 130 ta uchrashuvda maydonga tushgan. O‘tgan mavsumda "Vilyarreal" Ispaniya chempionatini beshinchi o‘rinda yakunladi va Chempionlar ligasida ishtirok etish huquqini qo‘lga kiritdi.
Shu tariqa, Tomas Parti faoliyatini yana Ispaniyada davom ettiradi va yangi jamoasida o‘zini ko‘rsatishga harakat qiladi.
Atletiko klubi bosh murabbiyi Diyego Simeone La Liga chempionatining yigirma to'qqizinchi turida o'tgan jiddiy Madrid derbisidan so'ng jamoa harakatlarini chuqur tahlil qildi. Bu

Томас Партии подписал контракт с "Вильярреалом" до 2027 года
Лондонский клуб «Арсенал» бывший полузащитник Томас Партии снова возвращается в Испанию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
32-летний футболист согласовал условия контракта с командой «Вильярреал». Об этом сообщил журналист Николо Скира.
Соглашение между сторонами рассчитано до середины 2027 года. Футболист сборной Ганы перейдет в «Вильярреал» в качестве свободного агента, так как его контракт с «Арсеналом» завершился 1 июля.
Томас Партии играл за «Арсенал» с 2020 года. Перед переездом в Англию он защищал цвета мадридского «Атлетико».
Футболист провел в Ла Лиге в общей сложности 163 матча, а в Английской Премьер-лиге сыграл в 130 встречах. В прошлом сезоне «Вильярреал» завершил чемпионат Испании на пятом месте и получил право участвовать в Лиге чемпионов.
Таким образом, Томас Партии продолжит свою карьеру в Испании и постарается проявить себя в новой команде.