Tedeev: Jedson Fernandes "Spartak" uchun yaxshi transfer
"Akron" jamoasining bosh murabbiyi Zaur Tedeev "Spartak" klubi yarim himoyachisi Jedson Fernandesning maydonga tushishiga jamoa qanday tayyorgarlik ko‘rganiga oid savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, murabbiylar Jedson Fernandesning avvalgi jamoasidagi o‘yinlarini tahlil qilgan. Tedeev Fernandes kuchli futbolchi ekanini ta’kidlab, unga Rossiya chempionatiga moslashish uchun vaqt kerakligini aytdi.
Shuningdek, u Fernandes "Spartak" uchun yaxshi xarid bo‘lganini ta’kidladi. Ma’lumot uchun, 3 avgust kuni Rossiya chempionati uchinchi turida "Akron" va "Spartak" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi.
"Spartak"ning portugaliyalik yangi futbolchisi Jedson Fernandes uchrashuvni asosiy tarkibda boshladi, biroq tanaffusda zaxiraga olindi. Ta’kidlash kerakki, Jedson Fernandes "Spartak" tarixidagi eng qimmat transfer hisoblanadi.
Uning transferi 20,8 million yevroga baholangan. Bu klub uchun muhim natija va yirik moliyaviy xarajat bo‘ldi.

Тедеев: Джедсон Фернандес - хорошая трансфер для "Спартака"
Главный тренер команды "Акрон" Заур Тедеев ответил на вопрос о том, как команда готовилась к выходу полузащитника "Спартака" Жедсона Фернандеса на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, тренеры проанализировали игры Жедсона Фернандеса в его предыдущей команде. Тедеев подчеркнул, что Фернандес - сильный футболист и ему нужно время, чтобы адаптироваться к чемпионату России.
Также он отметил, что Фернандес стал хорошей покупкой для "Спартака". Для справки, 3 августа в третьем туре чемпионата России матч между командами "Акрон" и "Спартак" завершился со счетом 1:1.
Португальский новичок "Спартака" Жедсон Фернандес начал матч в основном составе, но был заменен на перерыве. Стоит отметить, что Жедсон Фернандес является самым дорогим трансфером в истории "Спартака".
Его трансфер оценен в 20,8 миллиона евро. Это стало важным результатом и крупными финансовыми затратами для клуба.