Sobiq “Spartak” futbolchisi Valeriy Masalitin jamoa sardori Roman Zobninning shartnomasini uzaytirish kerakmi, degan savolga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq Zobninning “Spartak”ni erkin agent sifatida tark etishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Masalitin bu borada quyidagi fikrlarni aytdi: “Bunday savollarga javob berish uchun jamoa ichida yashash kerak.
Balki bir necha turdan so‘ng bosh murabbiy Stankovich iste’foga chiqarilar, Zobnin esa asosiy tarkib futbolchisiga aylanishi mumkin. Hozircha futbolchining amaldagi shartnomasi bor ekan, uni oxirigacha bajarish lozim”, – deydi u.
Ma’lumot uchun, 31 yoshli tajribali futbolchi joriy mavsumda barcha musobaqalarda uchta o‘yinda maydonga tushdi, biroq gol yoki golli uzatma bilan ajralib chiqa olmadi. Zobninning “Spartak” bilan tuzgan mehnat shartnomasi 2026 yil yozigacha amal qiladi.

Бывший футболист «Спартака» Валерий Масалитин высказал свое мнение на вопрос о том, нужно ли продлевать контракт с капитаном команды Романом Зобниным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появились сообщения о том, что Зобнин может покинуть «Спартак» в качестве свободного агента. Масалитин по этому поводу сказал следующее: «Чтобы отвечать на такие вопросы, нужно жить внутри команды.
Возможно, через несколько туров главный тренер Станкевич будет уволен, а Зобнин может стать игроком основного состава. Пока у футболиста есть действующий контракт, его нужно выполнять до конца», – говорит он.
Для справки, 31-летний опытный футболист в текущем сезоне выходил на поле в трех матчах во всех турнирах, но не смог выделиться ни голом, ни голевой передачей. Контракт Зобнина с «Спартаком» действует до лета 2026 года.