Tarkhanov: Spartak futbolchilarining intizomi murabbiyga bog‘liq
Sobiq "Spartak" jamoasi bosh murabbiyi Aleksandr Tarkhanov jamoada futbolchilarning tez-tez maydondan chetlatilishi bo‘yicha o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, yangi mavsumning dastlabki uch uchrashuvida "Spartak" futbolchilari uch marta qizil kartochka olishgan. Tarkhanov bu holatni juda ko‘p deb hisoblaydi va bunday natijaga jamoa bosh murabbiyining o‘zi ham ta’sir qilayotganini ta’kidladi.
Ayni paytda "Spartak" Rossiya chempionatining turnir jadvalida uchta o‘yin natijasiga ko‘ra atigi to‘rt ochko jamg‘argan va 11-o‘rinda bormoqda. Jamoaning natijalari hozircha kutilganidek emas.
Tarkhanovning fikriga ko‘ra, bosh murabbiyning muomalasi va maydondagi harakatlari futbolchilarga ham ta’sir ko‘rsatmoqda. Bu esa, o‘z navbatida, futbolchilarning intizomida muammolar keltirib chiqarmoqda.
Kelgusi turda "Spartak" bosh murabbiyi Dejan Stankovich shogirdlari bilan "Lokomotiv" jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Uchrashuv yakshanba kuni, 10-avgust sanasida o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Jamoani oldinda mas’uliyatli o‘yin kutmoqda. "Spartak" futbolchilari intizom va natijani yaxshilash ustida ishlashlari zarur.

Тарханова: Дисциплина футболистов Спартака зависит от тренера
Бывший главный тренер команды "Спартак" Александр Тарканов высказал свое мнение о частых удалениях футболистов из команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в первых трех матчах нового сезона футболисты "Спартака" получили три красные карточки. Тарканов считает эту ситуацию слишком серьезной и отметил, что на такой результат влияет и сам главный тренер команды.
В настоящее время "Спартак" в турнирной таблице чемпионата России набрал всего четыре очка по итогам трех игр и занимает 11-е место. Результаты команды пока не соответствуют ожиданиям.
По мнению Тарканова, поведение и действия главного тренера на поле также влияют на футболистов. Это, в свою очередь, вызывает проблемы с дисциплиной у игроков.
В следующем туре главный тренер "Спартака" Деян Станкович проведет матч против команды "Локомотив". Встреча запланирована на воскресенье, 10 августа.
Команду ждет ответственная игра. Футболистам "Спартака" необходимо работать над дисциплиной и улучшением результатов.