“Lokomotiv” mavsumni uch g‘alaba bilan boshladi
Valeriy Filatov, Toshkent shahri “Lokomotiv” futbol klubi direktorlar kengashi a’zosi, jamoaning 2025-2026 yilgi mavsum boshidagi ishtiroki haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, jamoa natijalari hozircha yaxshi va barchaning kayfiyati yuqori. Ularning uch tur davomida 9 ochko to‘plagani quvonarli holat sifatida qayd etildi.
Bu natijalar kelajak uchun yaxshi asos bo‘lishi mumkin. Filatovning fikriga ko‘ra, asosiy raqiblar avvalgidek qoladi.
So‘nggi uchrashuvda bosh murabbiy Mixail Galaktionov boshchiligidagi jamoa safarda “Pari NN” ustidan 3:2 hisobida g‘alaba qozondi. Hozirda Moskva klubi uchta o‘yindan so‘ng 9 ochko bilan Premer-liga turnir jadvalida peshqadamlik qilmoqda.
Navbatdagi o‘yinda “Lokomotiv” o‘z maydonida “Spartak” jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Klub vakillari mavsum boshidagi natijalardan mamnun va kelgusi uchrashuvlarda ham yuqori natijalar kutmoqda.

“Локомотив” начал сезон с трех побед
Валерий Филатов, член совета директоров футбольного клуба “Локомотив” Ташкента, высказал свое мнение о выступлении команды в начале сезона 2025-2026 годов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, результаты команды пока хорошие, и настроение у всех на высоком уровне. Отмечено, что радостным фактом является то, что они набрали 9 очков за три тура.
Эти результаты могут стать хорошей основой для будущего. По мнению Филатова, основные соперники останутся прежними.
В последнем матче команда под руководством главного тренера Михаила Галактионова одержала победу в гостях над “Пари НН” со счетом 3:2. В настоящее время московский клуб занимает первое место в таблице Премьер-лиги с 9 очками после трех игр.
В следующем матче “Локомотив” будет противостоять команде “Спартак” на своем поле. Представители клуба довольны результатами в начале сезона и ожидают высоких результатов в предстоящих встречах.