Pavel Yakovlev Dzyuba faoliyatini “maqsadga intilish” deb baholadi
Poytaxtning “Spartak” jamoasining sobiq futbolchisi Pavel Yakovlev Tolyatti shahrining “Akron” klubi hujumchisi Artyom Dzyuba faoliyati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakovlevning aytishicha, Dzyuba faoliyatini bir so‘z bilan ta’riflash mumkin – maqsadga intilish. U futbolni juda yaxshi ko‘radi va hozirda “Spartak”ning yosh futbolchilaridan qolishmaydi.
Bu haqda Yakovlevning so‘zlarini “Chempionat” nashri keltirdi. Kecha Rossiya chempionati uchinchi turida “Akron” va Moskvaning “Spartak” jamoalari o‘zaro bellashdilar.
Uchrashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. Dzyuba o‘z jamoasi tarkibida penaltidan gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Joriy mavsum Rossiya oliy ligasida 36 yoshli hujumchi uchta o‘yinda maydonga tushdi. U ikki bora raqib darvozasini ishg‘ol qildi va bir marta hamkoriga gol urishda yordam berdi.
Dzyuba tajribali futbolchi sifatida o‘zining yuqori saviyadagi o‘yinini davom ettirmoqda. Uning harakatlari yosh futbolchilarga namuna bo‘lib xizmat qilmoqda.

Павел Яковлев Дзюба оценил свою деятельность как "стремление к цели"
Бывший футболист московского «Спартака» Павел Яковлев высказал свое мнение о деятельности нападающего клуба «Акрон» из Тольятти Артема Дзюбы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Яковлева, деятельность Дзюбы можно охарактеризовать одним словом – стремление к цели. Он очень любит футбол и сейчас не уступает молодым футболистам «Спартака».
Эти слова Яковлева приводит издание «Чемпионат». Вчера в третьем туре чемпионата России «Акрон» и московский «Спартак» встретились в очной борьбе.
Матч завершился вничью 1:1. Дзюба смог забить гол за свою команду с пенальти.
В текущем сезоне 36-летний нападающий вышел на поле в трех матчах Российской Премьер-Лиги. Он дважды поразил ворота соперника и один раз помог партнеру забить гол.
Дзюба продолжает демонстрировать свою высококлассную игру как опытный футболист. Его действия служат примером для молодых футболистов.