Markus Reshford "Barselona" uchun ilk golini urdi
"Barselona" jamoasi mavsumoldi tayyorgarlik doirasida dushanba kuni "Tegu" jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning 65-daqiqasida kataloniyalik futbolchilar beshinchi golni urishdi va hisob 0:5 ko‘rinishiga keldi. Ushbu gol muallifi hujumchi Markus Reshford bo‘ldi.
Bu gol ingliz futbolchisi uchun "Barselona" tarkibida urilgan ilk gol hisoblanadi. Eslatib o‘tamiz, yaqinda "Barselona" 27 yoshli Reshfordni "Manchester Yunayted" klubidan sotib olish huquqi bilan ijaraga oldi.
Uchrashuvning batafsil matnli sharhini LiveResult portali orqali kuzatishingiz mumkin. Ma’lumot uchun, "Barselona" Ispaniya chempionatining birinchi turida 16-avgust kuni safarda "Mallorka" jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Klubning yangi futbolchisi Markus Reshfordning debyuti muxlislar uchun qiziq voqea bo‘ldi. Uchrashuv davomida "Barselona" aniq ustunlik ko‘rsatib, raqib darvozasiga ketma-ket gollar kiritdi.
Jamoa yangi mavsumga tayyorgarlikni faol davom ettirmoqda. Muxlislar esa yaqinlashib kelayotgan rasmiy uchrashuvlarni intizorlik bilan kutmoqda.

Маркус Рэшфорд забил свой первый гол за "Барселону"
Команда «Барселона» в рамках предсезонной подготовки в понедельник провела товарищеский матч против команды «Тегу». Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 65-й минуте матча каталонские футболисты забили пятый гол, и счет стал 0:5. Автором этого гола стал нападающий Маркус Решфорд.
Этот гол стал первым для английского футболиста в составе «Барселоны». Напоминаем, что недавно «Барселона» арендовала 27-летнего Решфорда с правом выкупа у клуба «Манчестер Юнайтед».
Подробный текстовый обзор матча можно следить через портал LiveResult. Для справки, «Барселона» в первом туре чемпионата Испании 16 августа сыграет на выезде против команды «Мальорка».
Дебют нового игрока клуба Маркуса Решфорда стал интересным событием для болельщиков. В ходе матча «Барселона» продемонстрировала явное преимущество, забивая голы в ворота соперника подряд.
Команда активно продолжает подготовку к новому сезону. Болельщики с нетерпением ждут предстоящих официальных матчей.