Borussiya Sanchoni qaytarish uchun muzokara boshladi
Dortmundning Borussiya klubi Jeydon Sancho bilan uchinchi bor hamkorlik qilish ustida ish olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sky Sports News nashrining xabar berishicha, hozircha Borussiya Manchester Yunayted klubiga rasmiy taklif yubormagan, biroq transfer shartlari bilan yaqindan tanishmoqda. Manchester Yunayted klubi 25 yoshli futbolchini sotishni afzal ko‘radi, lekin yana bir bor ijaraga berishni ham istisno qilmaydi.
Shu bilan birga, klub ijara shartnomasi tuziladigan bo‘lsa, unda futbolchini keyinchalik sotib olish imkoniyati bo‘lishini xohlaydi. O‘tgan mavsumda Jeydon Sancho ijara asosida boshqa klubda o‘ynagan edi, biroq London jamoasi uni to‘liq sotib olishdan bosh tortdi.
Hozirda Sancho Manchester Yunayted bilan amaldagi shartnomaga ega va bu kelishuv 2026 yilning o‘rtalariga qadar davom etadi. Shu sababli, futbolchining kelajagi borasida klub va futbolchi o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda.
Hozircha tomonlar yakuniy qarorga kelmagan. Transfer bo‘yicha qo‘shimcha ma’lumotlar e’lon qilinishi kutilmoqda.

Боруссия начала переговоры о возвращении Санчо
Клуб Боруссия из Дортмунда работает над третьим сотрудничеством с Джейдоном Санчо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Sky Sports News, на данный момент Боруссия не отправила официальное предложение клубу Манчестер Юнайтед, однако внимательно изучает условия трансфера. Клуб Манчестер Юнайтед предпочитает продать 25-летнего футболиста, но не исключает возможности повторной аренды.
При этом клуб хочет, чтобы в случае заключения арендного соглашения у него была возможность последующего выкупа футболиста. В прошлом сезоне Джейдон Санчо играл в другом клубе на правах аренды, но лондонская команда отказалась от его полного выкупа.
В настоящее время Санчо имеет действующий контракт с Манчестер Юнайтед, который будет действовать до середины 2026 года. Поэтому продолжаются переговоры между клубом и футболистом относительно его будущего.
На данный момент стороны не пришли к окончательному решению. Ожидается, что будут опубликованы дополнительные сведения о трансфере.