“Sochi” gollarni ura olmayapti, ammo o‘yin yaxshilanmoqda
"Sochi" jamoasi bosh murabbiyi Robert Moreno "Rubin"ga qarshi o‘yindan so‘ng jurnalistlarga o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa yaxshi o‘ynayotgan bo‘lsa-da, ochko olish imkoniyatidan foydalana olmayapti. Murabbiy fikricha, asosiy muammo – xatolarni kamaytirish va raqiblarga ko‘p imkoniyat bermaslik zarurligida.
Shuningdek, o‘yin sifatini oshirish ustida ham ishlash kerak. Jamoa mavsum boshiga qaraganda hozir yaxshiroq o‘ynamoqda, hujumda ko‘proq imkoniyatlar yaratilyapti, biroq ularni golga aylantirishda muammolar bor.
Robert Moreno aynan shu kamchiliklarni bartaraf etishga jamoa bilan birga harakat qilishini, o‘yinlarni chuqur tahlil qilishini aytdi. O‘yinda 25-daqiqada ikki himoyachi almashtirildi.
Magal jarohat oldi, Nabil esa allaqachon sariq kartochka olgan edi va penaltiga sababchi bo‘ldi. Shuning uchun bosh murabbiy xavf tug‘dirishni istamadi va himoyachilarni almashtirishga qaror qildi.
Keyinchalik yana bir markaziy himoyachi – Marselo ham kartochka oldi. Murabbiy bugun o‘yinchilari ko‘plab ogohlantirishlar olganini, shu sababli risklarni kamaytirishga harakat qilganini bildirdi.
"Rubin" hujumchisi Mirlind Daku ikki bor gol urdi. Robert Moreno uning chempionatdagi eng kuchli hujumchilardan biri ekanligini, ko‘plab jamoalar unga qiziqish bildirayotganini ta’kidladi.
Shuning uchun bunday hujumchini to‘xtatish har doim ham oson emasligini aytdi. "Sochi" chempionatda kutilgan golni urdi, garchi bu avtogol bo‘lsa ham.
Murabbiy bu jamoa uchun muhim ruhiy ko‘tarilish bo‘lishi mumkinligini qayd etdi. Unga ko‘ra, jamoa hujumda ko‘proq imkoniyatlar yaratmoqda, biroq ularni golga aylantirish uchun ko‘proq mehnat qilish lozim.

“Сочи” не может забить голы, но игра улучшается
Главный тренер команды "Сочи" Роберт Морено поделился своими мыслями с журналистами после матча с "Рубином". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, хотя команда играет хорошо, она не может воспользоваться возможностью заработать очки. По мнению тренера, основной проблемой является необходимость уменьшить количество ошибок и не давать соперникам много возможностей.
Также необходимо работать над улучшением качества игры. Команда сейчас играет лучше, чем в начале сезона, создается больше возможностей в атаке, но есть проблемы с их реализацией.
Роберт Морено заявил, что будет работать с командой над устранением этих недостатков и глубоко анализировать игры. В матче на 25-й минуте были заменены два защитника.
Магал получил травму, а Набил уже получил желтую карточку и стал причиной пенальти. Поэтому главный тренер не хотел рисковать и решил заменить защитников.
Позже еще один центральный защитник – Марсело также получил карточку. Тренер отметил, что сегодня его игроки получили много предупреждений, и поэтому он старался уменьшить риски.
Нападающий "Рубина" Мирлинд Даку забил два гола. Роберт Морено подчеркнул, что он является одним из сильнейших нападающих чемпионата, и многие команды проявляют к нему интерес.
Поэтому остановить такого нападающего всегда не просто, сказал он. "Сочи" забил ожидаемый гол в чемпионате, хотя это был автогол.
Тренер отметил, что это может стать важным моральным подъемом для команды. По его словам, команда создает больше возможностей в атаке, но для их реализации нужно работать больше.