Rahimov: “Sochi” bilan o‘yin eng qiyini bo‘ldi
Qozonning "Rubin" futbol jamoasi bosh murabbiyi Rashid Rahimov Rossiya chempionatining uchinchi turi doirasida o‘tkazilgan o‘yin yakunlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda "Rubin" o‘z maydonida "Sochi" jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Jamoa safida ikki gol muallifi Mirlind Daku bo‘ldi.
Rahimov o‘yin yakunidan so‘ng bergan intervyusida uchrashuv og‘ir sharoitda o‘tganini aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, havo issiq va dim bo‘lgani sababli futbolchilarga oson bo‘lmadi.
Shuningdek, jamoa to‘rt kun oldin ham o‘yin o‘tkazgani, bu esa o‘yinchilarning jismoniy holatiga ta’sir qilganini ta’kidladi. Murabbiy o‘z futbolchilariga "Sochi"ga qarshi o‘yin eng qiyin bo‘lishini oldindan aytganini bildirgan.
O‘yin oxirgi daqiqalari ayniqsa hayajonli va asabiy kechganini ham qayd etdi. Shuningdek, Rashid Rahimov "Rubin" hozircha yuqori saviyali va barqaror jamoa bo‘lish uchun zarur barqarorlikka erisha olmaganini tan oldi.
Hozirda qozonliklar uch turdan so‘ng yetti ochko to‘plagan holda turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi.

Рахимов: “Сочи” с игрой была самая сложная
Главный тренер казанского футбольного клуба "Рубин" Рашид Рахимов высказал свое мнение о результатах игры, проведенной в рамках третьего тура чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче "Рубин" на своем поле одержал победу над командой "Сочи" со счетом 2:1. Автором двух голов в составе команды стал Мирлан Даку.
Рахимов в интервью после игры отметил, что встреча прошла в тяжелых условиях. По его словам, футболистам было нелегко из-за жары и влажности.
Он также подчеркнул, что команда играла всего четыре дня назад, что сказалось на физическом состоянии игроков. Тренер сообщил, что заранее предупреждал своих футболистов, что игра против "Сочи" будет самой сложной.
Он также отметил, что последние минуты игры были особенно напряженными и нервными. Кроме того, Рашид Рахимов признал, что "Рубин" пока не смог достичь необходимой стабильности, чтобы быть высококлассной и стабильной командой.
В настоящее время казанцы занимают четвертое место в турнирной таблице, набрав семь очков после трех туров.