Naumov: Zenit o‘yini bir xil va oldindan ayon
Futbol bo‘yicha mutaxassis Nikolay Naumov Rossiya chempionatining uchinchi turida bo‘lib o‘tgan “Zenit” va TsSKA jamoalari o‘rtasidagi o‘yinga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu bellashuv 1:1 hisobida yakunlandi. Naumovning so‘zlariga ko‘ra, “Zenit” jamoasi o‘z o‘yin uslubini o‘zgartirmayapti.
Uning ta’kidlashicha, jamoa bir xil va oldindan aytib bo‘ladigan tarzda harakat qilmoqda. Hujumda o‘tkirlik va yangilik yetishmaydi, natijada tajribali futbolchilar bo‘lishiga qaramay, hujumda samarali harakatlarni ko‘rish qiyin bo‘lyapti.
Hozirgi kunda “Zenit” uchta tur yakuniga ko‘ra, Rossiya Premyer-ligasi turnir jadvalida yettinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa hisobida besh ochko mavjud.
Keyingi turda Sergey Semak boshchiligidagi “Zenit” jamoasi safarda Grozniyning “Axmat” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv jamoaning turnir jadvalidagi o‘rnini yaxshilash uchun muhim bo‘lishi kutilmoqda.

Наумов: Игра Зенита одинаковая и заранее известная
Специалист по футболу Николай Наумов высказал свое мнение о матче между командами «Зенит» и ЦСКА, который прошел в третьем туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это противостояние завершилось со счетом 1:1. По словам Наумова, команда «Зенит» не меняет свой стиль игры.
Он отметил, что команда действует одинаково и предсказуемо. Не хватает остроты и новизны в атаке, в результате чего, несмотря на наличие опытных футболистов, трудно увидеть эффективные действия в атаке.
В настоящее время «Зенит» занимает седьмое место в турнирной таблице Российской Премьер-лиги по итогам трех туров. У команды пять очков.
В следующем туре команда «Зенит» под руководством Сергея Семака сыграет на выезде против грозненского «Ахмата». Ожидается, что эта встреча будет важной для улучшения положения команды в турнирной таблице.